Відбувся пуск третього гідроагрегата Ташлицької ГАЕС
Київ • УНН
КИЇВ. 22 грудня. УНН. У середу на Южно-Українській АЕС стартував випробувальний пуск нового третього гідроагрегата Ташлицької ГАЕС. Про це повідомляє кореспондент УНН з місця події.
Деталі
У церемонії взяли участь міністр енергетики України Герман Галущенко, керівник “Енергоатома” Петро Котін, та народний депутат Артем Чорноморов.
Цитата
“Ця подія, без перебільшення, є історичною. Адже це, по-перше, крок до енергетичної незалежності України. А ще — це крок до об’єднання енергосистеми України з енергосистемою Європи”, — заявив під час церемонії міністр енергетики Герман Галущенко.
Деталі
Водночас, голова НАЕК “Енергоатом” Петро Котін заявив, що після пуску гідроагрегату потужність Ташлицької ГАЕС у генераторному режимі сягне 480 МВт.
Він зазначив, що після того, як у 2006 та 2007 роках були введені перший та другий гідроагрегати, будівництво третього було призупинено, але активізовано в останні два роки. Що стосується атомної складової енергокомпанії, то сьогодні на АЕС України в роботі перебувають 14 з 15 енергоблоків.
Цитата
“Сьогодні Запорізька та Южно-Українська АЕС встановили абсолютний рекорд — вони працюють на потужності вище за номінальну. ЗАЕС на 6140 МВт і ЮУАЕС 3050 МВт”, — додав Котін.
Наголошується, що робота трьома гідроагрегатами Ташлицької ГАЕС не передбачає підняття рівня Олександрівського водосховища, який нині становить 16 метрів — відповідно, запуск третього гідроагрегата не спричинить жодних негативних наслідків для довкілля.
При цьому, Котін додав, що рішення про подальше будівництво гідроагрегатів Ташлицької ГАЕС прийматиметься за результатами аналізу роботи станції з трьома агрегатами. Фахівці зазначили, що гідроагрегати Ташлицької ГАЕС розроблені для роботи у 4-ох режимах: турбінному, насосному, синхронного компенсатора з насосним обертанням і синхронного компенсатора з турбінним обертанням.
Довідка
Южно-Український енергокомплекс у складі Южно-Української АЕС, Ташлицька ГАЕС і Олександрівської ГЕС — єдине в Україні підприємство з комплексним використанням базових атомних та маневрених гідро- і гідроакумулювальних потужностей. Основне призначення ТГАЕС — виробництво електроенергії для покриття вечірніх і ранішніх піків споживання та використання надлишкової нічної енергії.