У прокуратурі прокоментували скасування запобіжного заходу Богатирьовій
Київ • УНН
КИЇВ. 5 червня. УНН. Прокуратура міста Києва заявила, що здійснювала процесуальне керівництво у справі щодо розтрати колишнім віце-прем'єр-міністром охорони здоров'я часів Віктора Януковича Раїси Богатирьової, без порушень законодавства, наразі цим розслідуванням займається НАБУ. Про це повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу прокуратури міста Києва.
“Досудове розслідування та процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за підозрою колишнього віце-прем’єр міністра — міністра охорони здоров’я України з 2014 по 2018 р. здійснювалось Генеральною прокуратурою України. У зазначений період слідчими та прокурорами ГПУ здійснено вручення повідомлення про підозру колишньому віце-прем’єр міністру України — міністру охорони здоров’я, в порядку ч. 1 ст. 278, ст. 111, ст. 135 КПК України, у спосіб, передбачений цим Кодексом для вручення повідомлень”, — сказано у повідомленні.
Зазначається, що належність вручення повідомлення про підозру перевірено та підтверджено, розміщеними у Єдиному державному реєстрі судових рішень, ухвалами Печерського районного суду м. Києва від 20.05.2015 та Апеляційного суду міста Києва від 18 серпня 2015 та 21 січня 2016, які набрали законної сили та не скасовані.
Крім того, слідчими та прокурорами ГПУ вносилось до суду клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно підозрюваної екс-віце-прем’єр міністра України — міністра охорони здоров’я, яке за участю захисника відсутньої підозрюваної розглянуто 20 травня 2015 року Печерським районним судом міста Києва та задоволено.
Так, під час вказаного судового розгляду слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва, серед іншого, дійшов висновку про обґрунтованість та належність вручення підозри колишньому віце-прем’єр міністру України — міністру охорони здоров’я, додержання вимог ст.ст. 177, 178 КПК України щодо змісту клопотання, доведеності ризиків, наявності вагомих доказів вчинення підозрюваною кримінального правопорушення, тощо.
Повідомляється, що одночасно слідчим суддею визнано необґрунтованим та не прийнято до уваги доводи сторони захисту щодо наявності порушень вимог ст.ст. 276, 278 КПК України з боку сторони обвинувачення під час винесення та вручення письмового повідомлення про підозру, що також підтверджено ухвалами Апеляційного суду м. Києва від 17 серпня 2015 та 21 січня 2016. Наведенні ухвали набрали законної сили та не скасовані.
У подальшому, 27 серпня 2019 року, на виконання вимог ухвали Печерського районного суду міста Києва від 20 травня 2015 року про обрання підозрюваній запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, останню затримано в міжнародному аеропорту “Київ” та доставлено до Печерського району суду міста Києва для розгляду питання про застосування запобіжного заходу.
При цьому співробітником прокуратури міста Києва — прокурором у кримінальному провадженні підозрюваній та її захиснику, відповідно до вимог ст. 184 КПК України, вручено під підпис копію клопотання від 28 серпня 2019 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, раніше обраного ухвалою Печерського районного суду м.Києва від 20 травня 2015, та відповідні додатки визначені КПК України, в тому числі і копію повідомлення про підозру від 20 жовтня 2014, раніше складену та вручену співробітниками ГПУ.
“З огляду на викладене, співробітниками прокуратури міста Києва не складалось нове повідомлення про підозру колишньому віце-прем’єр міністру України — міністру охорони здоров’я, оскільки діючими нормами КПК України не передбачено повторне складання та вручення ідентичного повідомлення про підозру, яке раніше вже було вручено підозрюваній в порядку ч. 1 ст. 278, ст. 111, ст. 135 КПК України”, — додається у повідомленні.
У той же день, 28 серпня 2019, Печерським районним судом міста Києва до підозрюваної колишнього Віце-прем’єр міністра України — Міністра охорони здоров’я був застосований запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб із визначенням застави у розмірі 6 млн грн, яку 29 серпня 2019 внесено.
На теперішній час досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється детективами НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП.
Як повідомлялося, Раїсу Богатирьову в Україні підозрюють у розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України).
28 серпня 2019 року Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід ексміністру охорони здоров’я Раїсі Богатирьовій у вигляді тримання під вартою на 60 діб з альтернативою застави у 6 млн грн.
Проте 4 червня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави колишньому віце-прем’єр міністру України — міністру охорони здоров’я Раїсі Богатирьовій.