Азартні ігри спровокували алкоголізм та наркоманію в Луцьку – в.о.мера
Київ • УНН
КИЇВ. 14 червня. УНН. В Луцьку на фоні ігрової залежності активно розвивається алкоголізм і наркоманія. Про це під час оперативної наради повідомив в.о. міського голови Ігор Поліщук, передає УНН з посиланням на V24.
За його словами, ігровою залежністю у місті страждають і молоді, і літні люди.
“Немає жодної вулиці в Луцьку, де б не було цих закладів. Основні їх відвідувачі — неповнолітні молоді особи, які влізають в борги, а потім намагаються покінчити життя самогубством. Це і пенсіонери, які за один день витрачають пенсію, а потім побираються і не можуть хліба купити”, — сказав І.Поліщук.
Посадовець доручив муніципальним поліцейським та службам у справах дітей, сім’ї та молоді проводити рейди такими закладами.
Нагадаємо, азартні ігри з 2009 року в Україні офіційно заборонені. Однак навіть при повній забороні їх діяльність ніхто не може проконтролювати.
Минулого року Мінфін тричі намагався легалізувати азартні ігри, проте у Верховній Раді законопроект відомства назвали коррупційним та виступили категорично проти легалізації азарту на фоні економічної кризи та бойових дій на Сході країни.
Цього року, в травні Мінфін опублікував проект ліцензійних умов для лотерей, в якому експерти побачили ту ж саму спробу легалізувати азартні ігри, але вже через Кабмін. У проекті ліцензійних умов немає чіткого розмежування між лотереєю Тото і букмекерством. А останнє належить до азартних ігор і заборонено в Україні.
Проект ліцензійний умов Мінфіну не потрібно погоджувати з Верховною Радою, достатньо підпису лише однієї людини — прем’єр-міністра В.Гройсмана.
Окрім легалізації азартних ігор, документ Мінфіну монополізує лотерейний ринок під наближену до влади компанії “УНЛ” (“Українська національна лотерея”), яку пов’язують з нардепом від БПП Олександром Третьяковим.
Як раніше повідомляв УНН, сьогодні на ринку лотерей працюють три компанії: “УНЛ” (Українська національна лотерея), “Патріот” і “М.С.Л.” (Молодьспортлото).
Однак “Патріот” і “М.С.Л.” намагаються прибрати з ринку за допомогою санкцій РНБО і ліцензійних умов, які розробив Мінфін. Проти “М.С.Л.” ввели санкції на підставі листа 7-річної давності самого власника компанії Георгія Ложенка. Тоді “М.С.Л.” запропонував Мінфіну проект фінансування Євро-2012, в якому партнером було зазначено “Альфа-банк”. Банк ніколи не входив в структуру “М.С.Л.”. Єдині фінансові відносини “М.С.Л.” і “Альфа-Банк” — це звичайний кредит. Незважаючи на це, держоргани розцінили лист як доказ “російського сліду” в діяльності компанії.
Пізніше СБУ відмовилася від своїх претензій до “М.С.Л.”, але головного конкурента “УНЛ” все одно залишили під санкціями.