Перевищення концентрації ртуті виявили на столичному заводі “Радикал”
Київ • УНН
КИЇВ. 5 червня. УНН. У результаті лабораторних досліджень в зоні впливу столичного заводу “Радикал” в пробах атмосферного повітря та в ґрунті зафіксовано перевищення гранично допустимих концентрацій ртуті, передає УНН з посиланням на прес-службу Держпродспоживслужби.
“ДУ “Київським міським лабораторним центром МОЗ України” надані результати лабораторних досліджень атмосферного повітря, відібраних на території та в зоні впливу заводу ВАТ “Радикал” та ґрунту. В пробах атмосферного повітря та ґрунту встановлені перевищення гранично допустимих концентрацій ртуті“, - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, на заводі “Радикал” вже 20 років перебувають особливо небезпечні речовини, а саме 200 тис. тонн ртуті, які влада ніяк не може утилізувати.
Цього року КМДА планує виділити 4, 5 млн грн на часткове очищення заводу від небезпечних відходів.
За словами експертів, плачевна ситуація в сфері небезпечних відходів обумовлена безконтрольністю і безвідповідальністю. Ліцензії на роботу з отрутохімікатами отримують підприємства без належних ресурсів і технологій. Вони беруть гроші за нібито утилізацію небезпечних відходів, проте не маючи матеріально-технічної бази, викидають їх де-небудь.
Перевірити підприємства практично неможливо — в країні діє мораторій на перевірки бізнесу. Саме тому утилізацію небезпечних відходів в Україні називають “паперовою” або віртуальною. Після такої “утилізації” небезпечні відходи опиняються на стихійних звалищах біля річок, лісів і житлових будинків.
У Верховній Раді спробували змінити ситуацію і посилити вимоги для отримання ліцензій. Нардепи з екологічного комітету ВР ще в минулому році підготували законопроект, згідно з яким підприємства повинні будуть проходити обов’язкову перевірку перед отриманням ліцензії. Однак, до цього часу законопроект не прийнятий, а мораторій не знято.