Вчені з'ясували, що комахи також люблять грати в ігри

Вчені з'ясували, що комахи також люблять грати в ігри

Київ  •  УНН

 • 550096 перегляди

КИЇВ. 29 жовтня. УНН. Ще у 2017 році вчені з Великої Британії провели дослідження, яке показало, що маленький мозок джмеля може бути більш складним, ніж ми уявляємо. Дослідники продемонстрували, що комах можна навчити, наприклад, закочувати кульки в отвір, з мотивацією отримати солодку винагороду. Про це повідомляє УНН з посиланням на New Atlas.

У попередніх експериментах, де бджіл навчали "забивати голи" дерев'яними кульками за ласощі, дослідники із Лондонського університету королеви Марії помітили ще одну цікаву деталь, яка стала основою для нового дослідження. Виявилося, що бджоли котили м'ячики по "стадіону" не тільки за винагороду, але і коли цього від них не вимагалося. Вчені припускають, що так комахи розважалися.

Деталі

У новому дослідженні науковці спорудили спеціальний "стадіон", де у бджіл був доступ і до кульок, і до камери з "смаком". Вчені виявили, що бджоли почали котити кульки. Деякі комахи взаємодіяли з кульками від 1 до 117 разів, що, на думку вчених, свідчить про певний потяг до розваг.

У другій частині експерименту вчені також використовували "стадіон", але цього разу відділення зі "смаками" виявилося зовсім порожнім. Проте бджоли продовжили грати з кульками. Пізніше вчені прибрали всі кулі — бджоли, як і раніше, віддавали перевагу арені, де вони раніше грали з кульками.

Крім цього, під час дослідження вчені виявили, що молоді бджоли катають кулі частіше ніж старі, а самці готові катати кульки довше, ніж самки.

Наголошується, що поведінка бджіл не була схожа на пошук їжі або будь-яку іншу звичну дію. Дослідники зазначають, що потрібно більше досліджень, аби зрозуміти, чому бджолам подобається катати кульки.

Наразі вчені лише змогли відкрити та задокументувати, що бджолам подобається ігровий процес і вони здатні грати з дерев'яними кульками, проте що ними рухає і чому їм подобається цей процес — поки залишається невідомим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Деякі собаки можуть оцінювати та засуджувати господарів через помилки - дослідження

Нагадаємо 

Нове дослідження опубліковане в PLOS One вказує на те, що риби, які живуть у відкритому океані, такі як тунець, використовують акул як скраб.

Вчені у ході дослідження зафіксували взаємодії в 3-х океанах: Індійському, Тихому й Атлантичному.