Пандемія: у ПАР екстрено перевіряють дію вакцин проти COVID-19 на новому мутованому штамі
Київ • УНН
КИЇВ. 4 січня. УНН. Найкращі наукові сили Південно-Африканської Республіки (ПАР) кинуті зараз на вивчення впливу створених вакцин від COVID-19 (захворювання, яке викликається новим коронавірусом) на виявлений нещодавно в країні новий штам коронавірусу, що одержав маркування 501.V2. Про це повідомило в понеділок агентство Associated Press, зазначає УНН.
“Ми в екстреному порядку проводимо лабораторні експерименти, щоб перевірити вплив штаму 501.V2 на антитіла в крові людей, які пройшли вакцинацію”, — заявив фахівець в області геномних досліджень ПАР Річард Лесселлс. За його словами, тести повинні встановити ступінь ефективності впливу вакцин від COVID-19 на виявлений в ПАР коронавірус-мутант.
Увага світової науки до штаму 501.V2 значно збільшилася після того, як професор Оксфордського університету Джон Белл заявив 3 січня, що виявлена в ПАР мутація коронавірусу “вселяє серйозні побоювання через серйозні зміни білка, які сталися у штамі”. Він не виключив, що вже створені від COVID-19 вакцини можуть виявитися малоефективними щодо 501.V2. Побоювання тільки посилилися в понеділок, коли міністр охорони здоров’я і соціальних справ Великої Британії Метт Хенкок заявив, що “дуже стурбований заразною мутацією південноафриканського варіанту коронавірусу”. Він назвав небезпеку з боку штаму 501.V2 “дуже серйозною”.
Влада ПАР оголосила 21 грудня, що друга хвиля пандемії, яка почалася в країні, викликана коронавірусом-мутантом 501.V2. Він був виявлений близько двох місяців тому на півдні країни в окрузі Нельсон Мандела Бей в провінції Східний Кейп на узбережжі Індійського океану. За словами місцевих вчених, новий штам вражає в основному молодих людей.
Президент ПАР Сіріл Рамапоса виступив 28 грудня з телевізійним зверненням до нації і оголосив, що “друга хвиля пандемії швидко наростає і загрожує стати більш потужною і руйнівною, ніж перша”. Він зазначив, що зростання кількості хворих може бути пов’язане з появою в ПАР нової і більш агресивної форми коронавірусу. На поточний день в ПАР налічується найбільше інфікованих та померлих серед всіх країн Африки — 1 073 887 і 28 887 відповідно.
Згідно зі статистикою ВООЗ — у Південно-Африканській Республіці 1 088 889 випадків захворювання, 29 175 осіб загинули.