Туреччина та Греція заговорили про деескалацію конфлікту у Середземномор'ї
Київ • УНН
КИЇВ. 14 вересня. УНН. Турецьке дослідницьке судно Oruç Reis покинуло грецький континентальний шельф і повернулося в порт Анталії. Прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс назвав це "першим позитивним кроком на шляху до деескалації". Про це пише Euronews, передає УНН.
“Як тільки Туреччина продемонструє реальну готовність до деескалації, я першим сяду за стіл переговорів, щоб ми змогли залишити позаду цей період напруженості, яка, по-моєму, не сприяла б миру і стабільності в Східному Середземномор’ї. Діалог, сумлінну діалог без будь-яких односторонніх провокацій — ось спосіб вирішення нашої основної проблеми, нашим головним, нашої єдиної проблеми з Туреччиною, яка може бути вирішена в правовому полі, тобто шляхом визначення і розмежування наших морських зон”, — сказав Міцотакіс.
Зазначається, що поверненню турецького судна передувала заява держсекретаря США Майка Помпео. Під час недавніх відвідин Кіпру він сказав, що напруженість у відносинах між союзниками по НАТО вигідна лише противникам Альянсу, зазначивши, що проблеми треба вирішувати дипломатичним шляхом. Після цього Анкара помітно стримала войовничу риторику.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Туреччина відкрила в Чорному морі найбільше в своїй історії газове родовище
Міністр оборони Туреччини Хулуси Акар, який ще недавно відкрито погрожував грекам військовим вирішенням питання, в неділю заявив: “Ми виступаємо за діалог. Ми хотіли б вирішити наші проблеми в регіоні мирним шляхом”.
При цьому Акар зазначив, що повернення Oruç Reis не означає відмови Туреччини від своїх прав в Східному Середземномор’ї.
Як повідомляв УНН, Туреччина почала буріння у нових районах поблизу південно-західного узбережжя Кіпру. У Греції заявили, що будуть захищати свої суверенні права всіма доступними засобами, включаючи військові, якщо Туреччина направить дослідницьке судно Oruc Reis у грецьку виняткову економічну зону.