Від початку повномасштабного вторгнення в Україні іноземцями було засновано 2652 компанії. Бізнес у цій країні найчастіше відкривають громадяни Туреччини, Узбекистану, Польщі та Сполучених Штатів Америки. Про це пише УНН з посиланням на Опендатабот.
Деталі
Після початку повномасштабної війни в Україні іноземцями було засновано 2652 компанії. Інвестиції в країну надходили від громадян 100 країн світу. Серед іноземних інвесторів найактивнішими були громадяни Туреччини, які зареєстрували 354 українські компанії, що становить 13% від всіх нових бізнесів з іноземними бенефіціарами.
На другому місці за кількістю інвестицій знаходяться громадяни Узбекистану, які володіють 274 новими компаніями, або 10% від загальної кількості. Третє місце займають громадяни Польщі, які заснували 193 компанії, що складає 7% від усіх компаній з іноземними власниками, відкритих після 2022 року.
У рейтингу також знаходяться громадяни США, Казахстану, Німеччини, Азербайджану та Ізраїлю. Важливо відзначити, що одна компанія може мати кількох власників.
Найбільшою компанією, відкритою іноземцями з часу початку повномасштабної війни, стало ТОВ "ТЕНС1МА", яке має статутний капітал у 1,28 млрд грн і належить громадянину Вірменії.
Друге місце посідає АТ "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Юген" зі статутним капіталом 700 млн грн, кінцевий власник якого — громадянин США.
Третє місце займає ТОВ "ЛФС" зі статутним капіталом 300 млн грн, власником якого є громадянин Польщі.
Нагадаємо
71 переможець отримав гранти від держави на суму 34 млн грн для започаткування чи розвитку власного бізнесу в рамках восьмої хвилі програми "Власна справа" для ветеранів у 2024 році. Загалом з початку програми 623 ветерани та члени їхніх родин отримали гранти на загальну суму 280 млн грн.