Більшість депутатів Європарламенту проголосувала за суперечливий закон про охорону природи, який передбачає запровадження відновлювальних заходів на 20% сухопутних і морських територій ЄС до 2030 року. Про це передає УНН із посиланням на European Parliament та Zeit.
Деталі
Більшість депутатів Європарламенту проголосували за суперечливий закон про охорону природи - Акт про ренатуралізацію. Для того, щоб природа в ЄС відновилася, необхідно висадити більше дерев, осушити болота і повернути річки до їхнього природного стану.
Законопроект був представлений ще у 2022 році, - він закликає до впровадження заходів для сприяння поверненню біорізноманіття щонайменше на 20% сухопутних і морських поверхонь держав-членів ЄС до 2030 року.
Також акт вимагає відновлення щонайменше 30% певних середовищ існування ( ліси, луки, водно-болотні угіддя, річки, озера та коралові пласти) того самого дня, потім 60% до 2040 року та 90% до 2050 року.
За кілька годин до голосування євродепутати не ризикнули грати в прогнози, але як виявилось точка зору стосовно закону про збереження природи є різною в певних колах.
Найбільша група в парламенті проголосувала проти, за нею проголосували інші праві та ультраправі формування, а також деякі ліберали з "Оновлення Європи". ЄНП особливо занепокоєна впливом регулювання на фермерів, в той час, коли вони проводять серію демонстрацій по всій Європі. Послаблення екологічних норм є однією з їхніх вимог.
Тим не менш, після багатьох поворотів, закон був ухвалений європейськими депутатами.
Наступний крок – це голосування в Раді.
Українцям потрібно буде здати бойову зброю після закінчення війни - Клименко27.02.24, 17:22
Доповнення
Міністр навколишнього середовища Німеччини Штеффі Лемке (Зелені) висловила своє полегшення з приводу рішення Брюсселя.
Це чудова новина. Ми всі залежимо від неушкоджених і здорових екосистем
З сьогоднішнім схваленням в Європейському парламенті Європа бере на себе чітке зобов'язання захищати і відновлювати нашу природу і навколишнє середовище
Нагадаємо
Фермери у Варшаві протестували проти імпорту продовольства з України, зібравши танк з тюків сіна з гаслом "АгроАбрамс".
Профільні комітети Європейського парламенту підтримали рішення про створення багаторічної програми фінансової допомоги для України на 50 мільярдів євро.