Відволікання чи імпульсивність, могли бути еволюційною перевагою для наших предків. Про це свідчить нове дослідження, яке цитує The Guardian. Зазначається, що риси, характерні для синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ) допомогли покращити тактику наших предків під час пошуку їжі, передає УНН.
Контекст
СДУГ — це розлад нервової системи із симптомами, які включають імпульсивність, дезорганізацію та труднощі з концентрацією. Хоча оцінки поширеності різняться, кількість діагнозів зросла в багатьох країнах, включаючи Велику Британію.
Деталі
Дослідження, опубліковане в Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences, проаналізувало дані 457 дорослих, які пройшли онлайн-гру на пошук їжі, в якій їм потрібно було зібрати якомога більше ягід за вісім хвилин. Кількість ягід, отриманих з кожного куща, зменшувалася залежно від того, скільки разів його збирали. Під час виконання завдання учасники могли або продовжити збирати ягоди з кущів на своєму початковому місці, або переїхати на нову ділянку – хоча це коштувало їм часу.
Дослідники виявили, що учасники з вищими показниками за шкалою СДУГ проводили менше часу на кожній ділянці кущів, ніж учасники з нижчими показниками. Іншими словами, вони з більшою ймовірністю покидали поточну ділянку і шукали нову.
Згідно з цим дослідженням, деякі з рис СДУГ, які нині сприймаються негативно, могли допомогти людям шукати нові ділянки для пошуку їжі.
За словами доктора Девіда Барака з Університету Пенсільванії, дослідники роблять висновки, які є початковою точкою даних, яка свідчить про переваги в певних контекстах вибору.
Якби [ці риси] були справді негативними, то можна було б подумати, що протягом еволюційного часу вони будуть протиставлені
За словами дослідників, їхні результати співзвучні з іншими роботами, які свідчать про те, що популяції, які ведуть кочовий спосіб життя і отримують користь від досліджень, як правило, мають гени, пов'язані з СДУГ.
Однак вчені додають, що дослідження має певні обмеження, зокрема те, що симптоми, схожі на СДУГ, базуються на самозвітах.
Тому необхідно провести експерименти за участю людей з діагнозом СДУГ і реальних завдань пошуку їжі, - цей експеримент вимагатиме набагато більше зусиль для переходу між патчами, ніж у онлайн-грі.
Нагадаємо
Австралійська дослідницька група виявила зв’язок, згідно з яким, діти, які ростуть з собаками, більш фізично активні, ніж діти без собак. Також у новому дослідженні ідеться про те, що наявність домашньої тварини знижує ризик хронічних захворювань.
Три українські фтизіопульмонологічні центри в Івано-Франківській, Львівській та Сумській областях відтепер використовуватимуть штучний інтелект для діагностики туберкульозу шляхом автоматичного аналізу рентгенівських знімків грудної клітки.