Присутність інспекторів МАГАТЕ на ключових для АЕС підстанціях має важливе значення для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко, передає УНН.
У межах 68-ої Генеральної конференції МАГАТЕ у Відні міністр енергетики України Герман Галущенко обговорив з генеральним директором Міжнародного агентства з ядерної безпеки (МАГАТЕ) Рафаелем Гроссі практичні кроки для скорішого розширення моніторингових місій МАГАТЕ на всі високовольтні підстанції, які є об'єктами російських атак і від яких критично залежить безпечний режим роботи українських АЕС.
Галущенко подякував моніторинговій місії МАГАТЕ, яка за результатами останнього візиту в Україну Рафаеля Гроссі почала роботу на одній з електричних підстанцій, що має ключове значення для роботи АЕС і була пошкоджена внаслідок російської атаки.
"Атакуючи підстанції, критичні для АЕС, росіяни прагнуть досягнути блекауту атомних блоків і зупинити нашу атомну генерацію. Дякуємо МАГАТЕ за підтримку і розраховуємо якомога скорішого продовження моніторингових місій на таких об’єктах. Цей напрямок роботи агентства має важливе значення для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки", - зазначив міністр.
Гроссі підтвердив готовність МАГАТЕ продовжувати роботу таких місій і запевнив у тому, що агентство докладе максимум зусиль, аби уникнути блекаутів українських АЕС.
Галущенко закликав МАГАТЕ й надалі розширювати допомогу Україні шляхом оцінювання безпеки атомних і радіаційних об'єктів, документування експлуатаційних подій, наслідків потенційної та фактичної шкоди для безпеки атомних електростанцій та технологічно пов’язаної інфраструктури.
Окремої уваги під час зустрічі сторони приділили питанню будівництва енергоблоків №3 і №4 на Хмельницькій АЕС. МАГАТЕ висловило готовність у наданні технічної допомоги з реалізації цього проєкту, параметри якої наразі обговорюються.
У Відні розпочала роботу 68-ма Генеральна конференція МАГАТЕ: хто представляє Україну16.09.24, 15:17