Україна відреагувала на заяви влади Грузії про "український сценарій"

Україна відреагувала на заяви влади Грузії про "український сценарій"

Київ  •  УНН

 • 18074 перегляди

Read in English

МЗС України засуджує придушення протестів у Грузії та відкидає заяви про "український сценарій". Грузинська влада призупинила переговори з ЄС, що викликало масові протести та затримання 224 осіб.

Україна відкинула наполегливі спроби грузинської влади втягнути її у внутрішньополітичні процеси в Грузії, де наразі тривають протести через рішення уряду призупинити переговори з ЄС. Грузинському уряду слід припинити лякати своїх людей міфічним "українським сценарієм", реалізовуючи у цей час на практиці "білоруський сценарій". Про це УНН повідомляє з посиланням на МЗС.

Міністерство закордонних справ України рішуче засуджує триваючі порушення прав людини та застосування сили проти мирних демонстрантів у Грузії. Насильство не залишиться без наслідків

- йдеться в заяві.

МЗС наголошує, що грузинська влада має поважати основоположне право громадян на мирний протест. Тим більше що причиною протестів є рішення уряду поставити на паузу рух Грузії до ЄС всупереч європейським прагненням грузинського народу.

Також Україна наголосила, що викликають подив намагання грузинської влади переконувати, що євроінтеграція країни триває, у той час, як її дії свідчать про розворот Грузії в бік москви. Свого часу горезвісні українські політики, які намагалися розвернути Україну з шляху до ЄС у російське ярмо, так само розповідали, що всього лише "призупиняють", а не згортають євроінтеграцію нашої країни.

Рішуче відкидаємо наполегливі спроби грузинської влади втягнути Україну у внутрішньополітичні процеси в своїй країні. Грузинському уряду слід припинити лякати своїх людей міфічним "українським сценарієм", реалізовуючи у цей час на практиці "білоруський сценарій"

- заявили в МЗС.

Наголошується, що Україна була і залишається прихильною демократичним перетворенням у Грузії та її подальшій європейській та євроатлантичній інтеграції, що відповідає інтересам грузинського народу.

У цьому контексті, висловлюємо солідарність з грузинськими колегами-дипломатами, які публічно виступили проти рішення уряду Грузії про вихід з порядку денного переговорів про вступ до ЄС. Добре розуміємо виклики, перед якими постають грузинські колеги, адже у 2004 та 2014 роках, в одні з найкритичніших моментів української історії, дипломатична служба України стала на захист демократичного вибору українського народу, показавши приклад професійної та громадянської відваги

- йдеться в заяві МЗС.

Україна переконана, що європейська інтеграція є ключем до стабільності, процвітання та зміцнення демократичних інститутів у Грузії та прагнемо успішного майбутнього для наших народів у великій європейській родині.

"Наша солідарність із грузинським народом залишається непохитною", - підкреслює МЗС.

Контекст

Прем'єр Грузії Іраклій Кобахідзе на тлі жорстоких придушень протестів заявив, що влада країни не допустить сценарію українського Майдану.

28 листопада влада оголосила про зняття з порядку денного до 2028 року питання відкриття переговорів про вступ країни до Євросоюзу. Це очікувано викликало різку реакцію прихильників євроінтергації – таких у Грузії, згідно з останніми опитуваннями, приблизно 90% виборців.

2 грудня повідомлялося, що у столиці Грузії Тбілісі четверту ніч поспіль відбулися сутички між протестувальниками та поліцією, що свідчить про ескалацію протестів по всій країні.

У Грузії з початку протестів було затримано 224 особи. В Міністерстві внутрішніх справ та Міністерстві охорони здоров’я країни повідомили, що жоден із протестувальників не отримав серйозних травм під час розгону акцій біля парламенту в Тбілісі 1–2 грудня. Натомість, за даними МВС, під час цих акцій травмувалися 21 правоохоронець.