u-perehovornomu-protsesi-pro-vstup-do-yes-bahato-tekhnichnykh-pereshkod-tse-polityzuie-protses-stefanishyna

У переговорному процесі про вступ до ЄС багато технічних перешкод, це політизує процес – Стефанішина

 • 47681 переглядiв

Процес розширення Європейського Союзу має відповідати теперішньому історичному та геополітичному моменту. Наразі у переговорному процесі про вступ багато технічних перешкод,  кожний крок потребує схвалення Європейською Радою. Це надмірно політизує процес. Про це заявила віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина під час дискусійної панелі на Мюнхенській конференції з безпеки, передає УНН з посиланням на Урядовий портал.

Десять років тому саме у цей день, 18 лютого, розпочався найважчий момент Революції Гідності, коли українці вийшли на боротьбу за своє майбутнє, загорнуті в європейський прапор. Тоді остаточний вибір українського народу було зроблено. Відтоді розпочався шлях реформ і трансформацій нашої держави, який триває до сьогодні. Війна змушує нас просувати порядок денний реформ так, ніби кожен день є останнім. Для нас життєво важливо робити це без зупинок. 

 – зазначила віцепрем'єр-міністр.

У Стефанішиної повідомили, на якому етапі Україна щодо скринінгу законодавства Євросоюзом 05.02.24, 14:17

Деталі

За її словами, однією з основних причин подання Україною заявки на членство в ЄС було прагнення зберегти та закріпити кожну трансформацію та реформ, які нам вдалося здійснити після Революції Гідності.

Стефанішина зазначила, що сьогодні в Україні бачать вікно можливостей для розширення, як для нашої держави, так і для інших країн-кандидатів.

Мій головний меседж полягає у тому, що процедури повинні слідувати за політичними, історичними та геополітичними орієнтирами, не навпаки. Наразі у переговорному процесі про вступ багато технічних перешкод, кожний (навіть досить технічний) крок потребує схвалення Європейською Радою, тобто лідерами ЄС. Це надмірно політизує процес. 

 – зазначила Стефанішина.

Стефанішина  підкреслила, що "в Україні є повністю дієздатні органи влади, Парламент, Уряд, і ми готові динамічно рухатись на шляху до ЄС. Це прагнення українського народу, водночас розширення це також шлях зробити Європу сильнішою та безпечнішою".

Доповнення

В Україні сформують команду для перемовин про вступ ЄС у першій половині 2024 року.

Популярні

Новини по темі