“Ми провели аудит ефективності використання коштів, виділених Міноборони на будівництво (придбання) житла для військовослужбовців. І він засвідчив, що Міноборони протягом останніх двох років неекономно використало понад 600 млн грн, виділених на будівництво чи придбання житла для військовослужбовців. І це при тому, що кількість військових, які стоять в черзі, вже понад 47 тисяч”, — відзначив Голова Рахункової палати Валерій Пацкан.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна близька до купівлі снайперських гвинтівок у Канади - посол
Загалом упродовж 2016-2017 років у Міноборони мали збудувати чи купити для військових 2200 квартир. По факту — отримали менше половини від запланованого.
“Матеріали за результатами цього аудиту ми направили правоохоронцям. І вже розпочато не одне кримінальне провадження”, — додав Валерій Пацкан.
Рахункова палата планує перевірити, як витрачалися кошти, виділені Міністерству оборони на створення боєприпасів. А також провести аудит на складах і арсеналах боєприпасів Збройних Сил України. Також у планах на 2019 рік аудит розробок нових та модернізації існуючих систем спецзв’язку, захисту інформації, кіберзахисту і протидії технічним розвідкам.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РНБО дозволила Міноборони закуповувати зброю за кордоном за прямими контрактами
Крім того, планується аудит Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, а також аудит використання коштів, виділених на розселення і облаштування депортованих кримських татар та осіб інших національностей, які були депортовані з території України.
У Рахунковій палаті запевнили, що не допустять нецільового використання бюджетних коштів навіть “під прикриттям АТО або воєнного стану”.
Зазначимо, що на оборону в Україні у 2019 році передбачено 212 млрд грн, що становить понад 5% ВВП. Раніше голова Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський пообіцяв відкрити інформацію про закупівлі у польської компанії Wtorplast БМП-1АК.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З "Укркосмосу" вкрали 8 мільйонів доларів на супутнику "Либідь"
Крім того, стало відомо, що вартість чеської БМП становить 169 тисяч доларів або 4 млн 379 тис. грн. Також сума контракту на закупівлю у Туреччині безпілотників складає 69 мільйонів доларів.
Як повідомляв УНН, 6 грудня Верховна Рада України продовжила на півроку роботу Тимчасової слідчої комісії щодо фактів розкрадання в ЗСУ та підриву обороноздатності держави у період з 1991 по 2018 роки.