tsei-rik-bude-pokazovym-z-tochky-zoru-stalosti-ta-funktsionuvannia-ahrarnoho-biznesu-ukab

Цей рік буде показовим з точки зору сталості та функціонування аграрного бізнесу – УКАБ

 • 143805 переглядiв

За минулий рік, більше тисячі аграрних компаній припинила свою діяльність. За словами генерального директора Українського клубу аграрного бізнесу Олега Хоменка, така тенденція пов’язана з тим, що запасів і ресурсів у бізнесу вже зовсім немає. Про це він розповів у коментарі журналісту УНН.

Через повномасштабну війну, втрати по орним землям України понад 20%, тому багато компаній припинили свою діяльність. Крім цього, компанії враховують ситуації з експортом нашої продукції, зокрема щодо світових цін та логістичної складової, що призводять до великих збитків сільськогосподарських компаній, вже протягом двох років

- каже Хоменко.

За його словами, якщо дивитись на валовий збір урожаю 2021 року, то він знаходиться на недосяжному рівні в теперішніх умовах.

"Зараз маємо прогнозований валовий збір урожаю, приблизно 70 млн тонн, що на 10 млн тонн менше у порівнянні з минулим роком. Звичайно на це впливають і агрокліматичні умови, враховуючи посуху цієї весни" - додає він.

Голова УКАБ зазначає, що закриття аграрних компаній будуть відчутними для внутрішнього споживача:

"Ми розуміємо, що це втрачені робочі місця, несплачені податки та заробітна плата для пайовиків. Для сільського населення та місцевих бюджетів, це серйозні втрати".

Він каже, що причин закриття аграрних компаній є декілька: оптимізація роботи, а саме через скорочення своїх адміністративних одиниць та мобілізаційні заходи, адже тепер дуже відчувається дефіцит кадрів.

Ми всі прекрасно розуміємо, що бізнес не збанкрутиться за один рік. У всіх були заощадження, які були сформовані минулими роками, і вони дали можливість протриматися два роки. На сьогоднішній день усім стало зрозуміло, що запасів і ресурсів зовсім немає. І ресурсів для того, щоб стабілізувати свій фінансовий стан теж уже немає. На мою думку, цей рік буде показовим з точки зору сталості та функціонування аграрного бізнесу. Він покаже, наскільки аграрії змогли пристосуватись до реалій

- завершив Хоменко.

Нагадаємо

З початку повномасштабного вторгнення зросла кількість закриття бізнесу в юридичній сфері та аграрних підприємств. Найбільші ж рівні закриття бізнесу зафіксовані в Києві та області, Дніпропетровській, Львівській, а також Одеській, Запорізькій та Київській областях.

Популярні

Новини по темі