Згідно з опитуванням, яке провело Мінекономіки у лютому-березні 2024 року, близько 60% підприємців мають проблеми з пошуком кваліфікованих кадрів. Про це пише УНН з посиланням на результати опитування.
Деталі
Зазначається, що в опитуванні взяли участь 3 175 респондентів з усіх регіонів України. Респондентами стали представники таких галузей:
- сільське господарство;
- оптова та роздрібна торгівля;
- послуги;
- переробна промисловість;
- освіта;
- охорона здоров'я.
В нашому опитуванні взяли участь 88% підприємств, в яких кількість працівників не перевищує 200, тобто наша вибірка - це зріз думок, в основному, малого та середнього бізнесу
Згідно з опитуванням, 58% бізнесів назвали проблемою пошук кваліфікованих працівників, 42% – необхідне зовнішнє фінансування, 40% – безпеку бізнесу, 25% – конкуренцію і 24% – ланцюги поставок.
Також роботодавці, які наймають працівників, вказують на дефіцит кадрів.
Так, приблизно 41% респондентів сказали, що розмір їх команди залишився на тому ж рівні після повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 5% сказали, що розмір команди збільшився менш ніж на 20%, і лише у 3% збільшилися.
Не зважаючи на істотне скорочення робочих місць і зростання безробіття протягом 2022 – 2023 років, роботодавці, які наймають працівників, уже у 2024 році вказують на дефіцит
Також, 43% опитаних респондентів зіткнулися з труднощами при заповненні вакансій у 2024 році, а 36% очікують погіршення ситуації із нестачею кваліфікованих кадрів на ринку праці по завершенню війни.
А втім, в Мінекономіки підкреслюють, що зберегти поточний розмір бізнесу в найближчі два роки планують 68% респондентів.
Нагадаємо
Аналітики Bloomberg зауважили, що мобілізація, яка необхідна Україні для протистояння у війні проти рф - підриває продуктивність підприємств у тилу. Все більше підприємців зустрічаються з дефіцитом робочої сили на ринку праці.