“Китайська сторона вкрай занепокоєна відповідним позовом американського міністерства юстиції щодо Мен Ваньчжоу, — наголошується в документі. — Уряд Китаю вимагає справедливого, адекватного і недискримінаційного ставлення до китайських компаній, це стосується всіх країн світу... Ми в черговий раз вимагаємо від США негайно відмовитися від планів затримання фіндиректора Huawei”.
У заяві підкреслюється, що Пекін буде твердо захищати права національних компаній Китаю.
“Ми рішуче наполягаємо на тому, щоб Сполучені Штати перестали надавати невиправданий тиск на китайські підприємства, в тому числі на Huawei”, — йдеться в ньому.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США звинуватили Huawei в промисловому шпигунстві
МЗС Китаю також висловило надію, що Вашингтон “виправить допущені помилки” і утримається від офіційного запиту про екстрадицію, який слід розглядати як “серйозне порушення прав громадянина Китаю”.
Як повідомляв УНН, китайська влада вимагає від Канади негайно звільнити фінансового директора Huawei Мен Ваньчжоу і називає її арешт порушенням прав людини і міжнародних норм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США переконують країни-союзники відмовитись від китайської техніки Huawei
Нагадаємо, 1 грудня поліція Канади затримала фіндиректора Huawei Мен Ваньчжоу. Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюда заявив, що затримання фіндиректора Huawei не було політичним рішенням.
У свою чергу, у Китаї вважають, що затримання фіндиректора Huawei говорить про бажання США завдати удару по компанії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МЗС Китаю вважає неетичними твердження про небезпечність продукції Huawei
Невдовзі після арешту фіндиректора Huawei у Канаді, у Китаї затримали канадця, який організував зустрічі Кім Чен Ина і Денніса Родмана.
12 грудня суд у Канаді ухвалив рішення про екстрадицію Мен Ваньчжоу в США. Жінку відпустили під заставу у 10 млн канадських доларів очікувати екстрадиції у Ванкувері.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардепи вивчатимуть питання щодо ймовірного шпіонажу за допомогою гаджетів Huawei