“Тисячі протестувальників зібралися на вулицях Бейрута, щоб висловити свій гнів політичній еліті, яку вони вважають відповідальною за перетворення столиці в зону лиха”, — пише видання.
Зазначається, що група протестуючих на чолі з відставними ліванськими армійськими офіцерами увірвалася в будівлю міністерства закордонних справ і повісили транспаранти з написом “столиця революції” і “Бейрут — демілітаризоване місто”. Вони також спалили фотографію президента Лівану Мішеля Ауна.
“Ми залишаємося тут. Ми закликаємо ліванський народ зайняти всі міністерства”, — сказав один з демонстрантів в мегафон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибух у Бейруті: Україна надасть гуманітарну допомогу Лівану
Watch: Protesters storm #Lebanon’s foreign ministry building and put up banners that read “capital of the revolution” and “Beirut is a demilitarized city," amid anti-government demonstrations in the wake of the deadly #Beirut explosion.https://t.co/pHRtcxMaha pic.twitter.com/L1g9kLozak
— Al Arabiya English (@AlArabiya_Eng) August 8, 2020На кадрах, що транслюються в прямому ефірі ліванськими телеканалами, також видно, як протестуючі захоплюють будівлю міністерства енергетики в той час, як за ними просто спостерігають представники поліції. Як заявив один з демонстрантів: “Вони правили Ліваном 30 років, тепер Ліван — наш”.
“Ми увійшли в міністерство енергетики, і ми тут, щоб залишитися”. Вони будуть здивовані нашими діями", — додав він, вказавши на те, що учасники протесту вимагають відставки правлячого політичного класу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Президенти США, Франції та Лівану проведуть конференцію щодо ситуації у Бейруті 9 серпня
Absolutely staggering numbers toay in #Beirut. Square split between peaceful on one side and rioting on the other. We’re hearing live fire every now and then. Over 100 injured so far. #LebanonProtests pic.twitter.com/C4cpYhyJIQ
— Timour Azhari (@timourazhari) August 8, 2020Раніше УНН повідомляв, що під час заворушень у Бейруті мітингувальники увірвались у два міністерства.
Нагадаємо, вибух в порту Бейрута стався ввечері 4 серпня. Пріоритетною версією події називаються зварювальні роботи, які проводилися на одному зі складів порту, де зберігалася конфіскована партія аміачної селітри. Жертвами вибуху стали понад 130 осіб, близько 5 тис. постраждали, десятки вважаються зниклими безвісти.