“Усім відомствам було направлено окреме доручення посилити охорону і оборону вокзалів, залізничних станцій, аеропортів, портів та інших об’єктів инфраструктури”, — заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон на затвердження указу про воєнний стан ще не підписано
Також на час дії воєнного стану Мінінфраструктури вводить особливий режим роботи залізничного транспорту. Він передбачає забезпечення пропускної спроможності залізничної мережі та відповідного рухомого складу для потреб оборони в основних напрямках, визначених Генштабом ЗСУ. Також пріоритетність при призначенні поїздів буде визначатися необхідністю здійснення перевезень в умовах воєнного періоду, за рішеннями військового командування.
Міністр інфраструктури також створило Оперативний штаб для взаємодії з військовим командуванням та військовими адміністраціями щодо забезпечення додержання правового режиму воєнного стану. Також міністр інфраструктури заявив, що Україна застосовуватиме досвід Швейцарії в організації воєнізованої охорони.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Воєнний стан: що передбачає закон
“Ми плануємо за швейцарським зразком запровадити активну участь співробітників сфери транспорту у територіальній обороні. В кожного напоготові повинен бути „тривожний рюкзак“ з триденним запасом всього найнеобхіднішого та чітке розуміння його дій у разі атаки ворога”, — зазначив Омелян.
Крім того, у Мінінфраструктури заявили, що планують з метою відпрацювання алгоритму дій провести найближчим часом польові військові навчання та поширити цю практику серед усіх співробітників.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На чергову станції під Одесою напали з ножем
Нагадаємо, 26 листопада Верховна Рада схвалила закон 9338 про затвердження указу Президента України “Про введення воєнного стану в Україні” №390/2018.
Воєнний стан починає діяти із 14:00 26 листопада на 30 діб до 14:00 26 грудня 2018 року. Його запроваджують у 10 областях, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії. Це такі регіони: