ukenru
tiktok-zahrozhuie-potentsiina-zaborona-v-ssha-palata-predstavnykiv-ukhvalyla-zakonoproekt

TikTok загрожує потенційна заборона в США: Палата представників ухвалила законопроект

 • 32099 переглядiв

Палата представників Конгресу США переважною більшістю голосів ухвалила законопроект, який дає китайському власнику TikTok, компанії ByteDance, шість місяців на те, щоб збути свої американські активи або ж зіткнутися з загальнонаціональною забороною на додаток, яким користуються близько 170 мільйонів американців.

Палата представників США в середу переважною більшістю голосів ухвалила законопроект, який дає китайському власнику TikTok ByteDance близько шести місяців на те, щоб позбутися американських активів додатку для коротких відео, яким користуються близько 170 мільйонів американців, або ж йому загрожує заборона, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Законопроект був ухвалений 352 голосами проти 65 за підтримки обох партій, але в Сенаті США, як пише видання, "на нього чекає більш невизначений шлях, де дехто виступає за інший підхід до регулювання додатків, що належать іноземцям, які можуть створювати проблеми безпеці". Лідер демократичної більшості у Сенаті Чак Шумер не повідомив, як він планує діяти.

Доля TikTok стала серйозною проблемою у Вашингтоні. Законодавці-демократи та республіканці заявили, що їхні офіси отримали велику кількість дзвінків від підлітків-користувачів TikTok, які виступають проти закону, причому обсяг скарг часом перевищують кількість дзвінків із проханням про припинення вогню між Ізраїлем та ХАМАС у Газі, зазначає видання.

Цей захід також є останнім у серії кроків Вашингтона у відповідь на занепокоєння США щодо національної безпеки щодо Китаю: від підключених транспортних засобів до сучасних чіпів штучного інтелекту та кранів в американських портах.

Голосування відбулося трохи більше ніж через тиждень після того, як законопроект було запропоновано після одного публічного слухання з невеликими дебатами, і після того, як ухвалення рішення у Конгресі застопорилося більш ніж на рік. Минулого місяця кампанія з переобрання президента США Джо Байдена приєдналася до TikTok, що породило надію серед офіційних осіб TikTok, що цього року ухвалити закон малоймовірно, пише видання.

Комітет Палати представників з енергетики та торгівлі минулого тижня проголосував 50 проти 0 на користь законопроекту, поставивши його на голосування перед повним складом Палати представників.

Генеральний директор TikTok Шу Цзи Чу відвідає Капітолійський пагорб у середу під час раніше запланованої поїздки, щоб поговорити з сенаторами, повідомило джерело, поінформоване з цього питання.

"Цей закон має заздалегідь визначений результат: повна заборона TikTok у США", - заявила компанія перед голосуванням.

"Уряд намагається позбавити 170 мільйонів американців їхнього конституційного права на свободу вираження поглядів", - додали в компанії.

Минулого тижня Байден заявив, що підпише законопроект. Радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван заявив у вівторок, що мета полягає в тому, щоб покласти край китайській власності на нього, а не заборонити TikTok.

"Чи хочемо ми, щоб TikTok як платформа належав американській компанії чи належав Китаю? Чи хочемо ми, щоб дані з TikTok - дані дітей, дані дорослих - були, залишалися тут, в Америці, чи йшли до Китаю?", - сказав він.

Незрозуміло, чи схвалить Китай продаж, чи активи TikTok у США можуть бути відчужені через шість місяців.

Якщо ByteDance не зможе цього зробити, магазини додатків, керовані Apple, Alphabet Google і інші не зможуть за законом США пропонувати TikTok або надавати послуги веб-хостингу додаткам, контрольованим ByteDance.

Доповнення

У 2020 році тодішній президент Дональд Трамп намагався заборонити TikTok і WeChat, що належить Китаю, але спроба була заблокованою судом. В останні дні він висловив стурбованість з приводу заборони.

Будь-яке відчуження TikTok у США майже напевно зіткнеться з юридичними проблемами, компанія має подати відповідні документи протягом 165 днів з моменту підписання законопроекту президентом.

У листопаді американський суддя заблокував заборону штату Монтана на використання TikTok після того, як компанія подала до суду.