Розповідаючи про проект "Північний потік - 2", Панкін заявив, що, якщо ЄС "буде чинити перешкоди", щоб "змусити Росію качати газ через Україну на їхніх умовах, з їхніми тарифами, з невизначеністю в юридичних речах, напевно, цей номер не пройде".
Він вказав на можливі труднощі, які виникнуть у європейських споживачів в тому випадку, якщо одночасно РФ і Україна не зможуть домовитися щодо транзиту газу і "залишатимуться проблеми з "Північним потоком - 2".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США продовжують виступати проти російських газопроводів
При цьому він заявив, що Росія готова продовжувати транзит поставок газу в Європу через Україну.
"Ми готові продовжувати український транзит, але на тих умовах, які потрібні нам", - заявив Панкін, висловивши припущення, що до наступних переговорів, після президентських виборів, позиція української сторони може змінитися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Європарламенті виступили за зупинку будівництва “Північного потоку-2”
До наступного раунду переговорів по транзиту в травні можуть відбутися "зміни в позиції", "певний інституційний розвиток, юридичний розвиток процесів" в Україні, припустив Панкін.
Як повідомляв УНН, стало відомо, що Німеччина і Франція врегулювали суперечку навколо “Північного потоку — 2” і досягли компромісу щодо поправок до Газової директиви ЄС, запропонувавши їх нову редакцію, яка не блокує російський проект.
Суть пропозиції полягає в тому, що країна, на території якої знаходиться пункт отримання газу з морського газопроводу, отримає право вибору формули застосування до цього проекту правил Газової директиви ЄС і можливих винятків з неї. У разі “Північного потоку — 2” цією країною є Німеччина.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Радник Трампа обговорив з Данією “Північний потік-2” і російську агресію
Як повідомляв УНН, раніше фіндиректор компанії-оператора проекту Nord Stream 2 Пол Коркоран заявив, що дозвіл від Данії на прокладку трубопроводу “Північний потік-2” для поставок російського газу в Європу поки є єдиною проблемою для проекту.