“Завданням Міністерства фінансів є необхідність прискорити процес корпоратизації „Укренерго“ та запровадити високі стандарти корпоративного управління у компанії. Це дозволить досягти значного прогресу в імплементації законодавства про ринок електроенергії, уможливить сертифікацію „Укренерго“ як незалежного оператора системи передачі електроенергії та дозволить відокремити контроль за виробництвом електроенергії та її передачею, що є передумовою отримання наступних траншів макрофінансової допомоги від ЄС”, — сказала міністр фінансів Оксана Маркарова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Півмільярда євро від ЄС піде в бюджет і на реформи
Міністерство фінансів не має конфлікту функцій, бо не є розробником галузевої політики та власником, зате є автором реформи корпоративного управління в державних банках, і це є запорукою успішного запровадження системи корпоративного управління “Укренерго” та його сталого розвитку.
“Мінфін має великий інституційний досвід управління об’єктами державної власності, зокрема банками, і є автором реформи корпоративного управління в державних банках, яка спрямована на утвердження міжнародних стандартів корпоративного управління”, — додала Маркарова.
Стратегічне управління та контроль за діяльністю “Укренерго” здійснюватиме наглядова рада компанії. До її складу увійшли чотири незалежні члени, які є професіоналами і мають значний міжнародний досвід трансформаційних процесів в енергетиці, а також три представники держави.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Європейській комісії озвучили умови другого траншу кредиту
Нагадаємо, 14 вересня 2018 року Україна і Євросоюз підписали меморандум про взаєморозуміння і кредитну угоду щодо надання четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС Україні (MFA IV, macro-financial assistance) на 1 млрд доларів.
30 листопада Єврокомісія ухвалила рішення надати Україні перший транш четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС в сумі 500 млн євро. 11 грудня Україна отримала перший транш 500 млн євро.