"Документ, незважаючи на його необов'язковий характер, може стати основою для здійснення впливу на окремі країни, наприклад, в області переселення", - обґрунтовує свою позицію МВС Польщі.
МВС Польщі додає, що тиск на Польщу можуть здійснювати організації, пов'язані з ООН і неурядовими організаціями.
Міністр внутрішніх справ Польщі Йоахім Брудзинський підкреслив, що у пакті не підкреслюється "постійне вирішення проблеми біженців шляхом надання їм підтримки в регіонах походження, а також здійснення добровільного повернення в свої країни".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна заявила про свою позицію щодо пакту ООН з міграції
У рекомендації, спрямованої очільнику польського МЗС Яцеку Чапутовичу, голова МВС і адміністрації країни підкреслив, що глобальний пакт про біженців є політичною декларацією і містить політичні зобов'язання для ухвалення конкретних дій. "Вони спрямовані на створення глобального поділу відповідальності за біженців та тягаря, пов'язаного з їхньою підтримкою і прийомом на своїй території", - додав він.
МВС Польщі підкреслило, що основою міжнародного права щодо біженців повинна бути Женевська конвенція.
Глобальний пакт про біженців, за який проголосувала 181 держава, передбачає посилення підтримки країнам, в яких проживає більшість з більш ніж 25 мільйонів біженців у світі.
10 грудня на конференції у Марракеші був ухвалений також Всесвітній пакт ООН з міграції, який Польща не підписала. Також цей документ не ухвалили Австрія, Угорщина, Чехія і США.