Франція та Німеччина домовилися в п'ятницю перейти до наступного етапу проекту із спільної розробки бойового танка до 2040 року, заявили їх міністри оборони, на тлі того, як вони шукають новий імпульс, попри застереження та розбіжності з кожного боку, повідомляє Reuters, пише УНН.
"Проведено дуже важливу роботу, яка... дозволяє нам сказати, що у 2040-х роках настане час для двох дружніх сусідніх країн, членів Європейського Союзу та членів НАТО, мати повністю функціональну та боєздатну бронетанкову кавалерію
Попереду ще довгий шлях до реалізації нашої франко-німецької сухопутної бойової системи майбутнього, MGCS. І все ж таки сьогоднішнє підписання меморандуму про взаєморозуміння є ще однією важливою віхою
Контекст
У 2017 році Берлін та Париж домовилися працювати над спільним винищувачем під керівництвом Франції, загальна вартість якого оцінюється приблизно у 100 мільярдів євро, а також над франко-німецьким танком, який прийде на зміну німецькому Leopard 2 та французькому Leclerc.
Обидва проекти страждають від розбіжностей та затримок, що ще більше загострює франко-німецькі відносини, обтяжені розбіжностями з енергетичних питань та щодо того, наскільки Європа має стати незалежною від США у своїй безпеці.
Чому це важливо
Політичне рішення про перехід до наступного етапу є важливим, оскільки французькі та німецькі компанії мають свої власні інтереси, тоді як Париж і Берлін не сходяться у поглядах на цю концепцію.
Підтримка міністра оборони Франції Себастьяна Лекорню та його німецького колеги Бориса Пісторіуса, спрямована на поступ уперед, зберігає певний імпульс.
Розробка танка наступного покоління також розглядається як життєво важлива для демонстрації того, як Європа може створити свою власну оборонну автономію, конкурувати з новими гравцями, такими як Індія та Китай, а також взяти на себе лідерство перед росією та Сполученими Штатами, які ще не оприлюднили планів для танків на заміну існуючих моделей, зазначає видання.
Про що домовленість
Обидві сторони домовилися про подальший розподіл робіт між виробниками та сподіваються підписати свої перші контракти до кінця року.
Які компанії беруть участь
Фінансований на рівних умовах і під німецьким керівництвом, проект очолює KNDS, холдингова компанія, створена французькою компанією Nexter і німецькою компанією Krauss-Maffei-Wegmann (KMW), виробником танка Leopard. У проекті також беруть участь компанії Rheinmetall та Thales.