"В кінці 90-х в прокат вийшов американський фільм "Ворог держави", який показав, як легко спеціальним державним органам контролювати життя кожної людини.
Мабуть керівництво Антимонопольного комітету України в період карантину переглянуло занадто багато гостросюжетних фільмів, і вирішило піти вище вказаному прикладу, зосередивши свою пильну увагу на українських компаніях, які несуть на собі головний тягар тпродуктової безпеки країни, у цей важкий для неї час", - зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чекайте голодних бунтів: Пилипишин розповів про нападки АМКУ на виробників продуктів
За словами економіста, АМКУ помилково взяв на себе місію куратора АПК, особливо в частині рекомендацій щодо обмеження експорту.
"Уряд повинен не обмежувати експорт українських товарів в той самий ЄС, а навпаки створити максимальну кількість стимулів для національних компаній, що дозволить їм отримати конкурентні переваги в протистоянні з іноземними гравцями.
З огляду на ситуацію, що склалася, коли багато європейських компаній змушені припинити свою роботу через ситуацію з епідемією, а європейські споживачі змітають з полиць товари щоденного споживання - держава просто зобов'язана створити найсприятливіші умови для того, щоб національний бізнес зміг зайняти товарні ніші, що відкрилися для нас, і забезпечити, поряд з народом України, більшість європейських споживачів якісною конкурентною продукцією українського виробництва.
Ми зараз знаходимося в унікальній ситуації - реалізувати можливість і стати глобальним світовим трейдером!!! ...або знову втратити цей шанс", - зазначив Гарбарук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продовольча безпека: чому Україна везе з-за кордону помідори, огірки, часник
Він також вважає, що перешкода розвитку національного бізнесу, яку наслідує АМКУ зі своїми "архаїчними" звичками - фактично є нічим іншим, як зрадою національних інтересів.
«Перешкоджаючи розвитку українського бізнесу й унікальної можливості заняття товарних ніш, що відкрилися на світових ринках - АМКУ фактично працює проти національних інтересів країни і статус "Ворог Держави" приміряє саме на себе.
І якщо керівництво Комітету виробляє дії по дискредитації великого системного українського бізнесу, що наповнює бюджет, від нерозуміння ситуації, або не від великого розуму - це мала проблема. Але, якщо це відбувається усвідомлено з метою нашкодити національному бізнесу - прийде час і ці дії отримають свою правову оцінку з відповідними наслідками.
Закликаючи в країну іноземні інвестиції, наші органи влади перш за все повинні навчитися бути вдячними тим національним компаніям, які підставляють їй своє міцне плече в цей непростий для країни і її економіки час", - упевнений економіст.
Нагадаємо, Президент України запевнив, що нестачі продовольства не буде і необхідності обмежувати експорт немає.
Також раніше всесвітні організації ФАО, ВООЗ та СОТ закликали країни не обмежувати експорт, щоб не допустити збій продовольчих ланцюжків і не спровокувати дефіцит продуктів.