Прориву до парламенту передували зіткнення з поліцією. Правоохоронці застосували сльозогінний газ і гумові кийки після того, як протестуючі почали закидати будівлю і присутніх біля неї правоохоронців камінням, пляшками і фальшфейерами.
Нападам піддалися також журналісти і демонстранти, що робили фото.
Президент Сербії 7 липня розпорядився ввести в Белграді комендантську годину з 10 по 13 липня в зв’язку з погіршенням епідеміологічної обстановки, після чого тисячі людей вийшли на вулиці столиці, демонструючи невдоволення позицією влади.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна жодним чином непричетна до протестів у Сербії — Посольство у Белграді
Пізніше Вучич переглянув це рішення, замість комендантської години уряд заборонив збиратися групами більше 10 осіб. Однак акції не вщухли, в рядах демонстрантів звучали вимоги відставки глави держави. Десятки людей в ході протестів отримали поранення.
Коронавірус SARS-CoV-2 виявлено у понад 12,6 млн осіб в світі, а понад 560 000 інфікованих померли від наслідків захворювання COVID-19. У Сербії вірус виявлений майже у 18 тис. людей, 370 хворих з COVID-19 померли. Обмеження, введені в березні у зв’язку з пандемією, почали скасовувати вже на початку травня. На думку критиків Вучича, це було зроблено з єдиною метою — провести 21 червня парламентські вибори. Незабаром після виборів епідеміологічна ситуація в країні почала різко погіршуватися.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пандемія: МВС Сербії вважає масові заворушення через карантин “спробою державного перевороту”