Кошти підуть на створення 24 додаткових підрозділів із собаками-пошуковиками. Сьогодні у Канададі діє 15 відповідних підрозділів.
“Незаконно імпортоване м’ясо та м’ясні продукти з країн, які постраждали від африканської чуми свиней, є одним з найбільших ризиків для проникнення цієї хвороби у Канаду”, – сказано в прес-релізі організації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: АЧС ставить під загрозу експорт зернових з України
Також повідомляється, що з 30 квітня по 1 травня 2019 року Канада проведе перший міжнародний форум, присвячений боротьбі з АЧС. Він пройде в Оттаві.
"Хоча в Канаді не було зареєстровано жодних випадків АЧС, країна намагається співпрацювати з іншими державами, щоб зупинити поширення вірусу в Азії та Європі", - йдеться у повідомленні.
Відзначимо, що в Україні також продовжують фіксувати нові спалахи АЧС. У минулому році контролери заявили про 145 випадків хвороби, виявлених у різних регіонах країни.
Епідемія завдає колосальних збитків українським свинарям.
При цьому, за даними "Центру підвищення ефективності в тваринництві", за сім років власники господарств отримали менше 1% від грошових компенсацій, які їм мають надати.
З метою мінімізації збитків фермерів від АЧС тваринники вимагають від КМУ знизити або тимчасово скасувати податки для свинарів.
А депутат Сергій Тригубенко вважає за необхідне відновлення практики страхування від АЧС в Україні.
В Мінагро з політиком згодні, однак поки так і не змогли запропонувати робочий механізм страхування фермерств від ризику епідемії.