У травні кожен п’ятий вживаний легковий автомобіль, який отримав реєстрацію на українських номерах, був завезений з США. Про це повідомляє Укравтопром, пише УНН.
Деталі
Зазначається, що впродовж минулого місяця в Україні було зареєстровано понад 3,8 тисячі вживаних легковиків із США, тобто кожен п’ятий.
У порівнянні з травнем 2023 року попит на авто з пробігом із Америки збільшився майже у два з половиною рази.
Найбільша частка з цієї кількості (46%) - машини з бензиновими двигунами. Більше третини (34%) - електромобілі. Гібридним та авто з ГБО належить по 7%, а решту цього сегменту авторинку охопили дизельні авто.
До топ-5 вживаних авто, виготовлених в США потрапили:
- TESLA Model 3 - 396 од.;
- TESLA Model Y - 311 од.;
- FORD Escape - 279 од.;
- JEEP Cherokee - 233 од.;
- VOLKSWAGEN Passat - 224 од.
Середній вік вживаних авто з США, які поповнили український автопарк у травні, становить майже шість років.
Додатково
Фахівці Київського науково-дослідного інституту судових експертиз в коментарі УНН розповіли, чому купівля авто на аукціонах в США є ризикованою.
"Зазвичай є номер на металі (один чи два), номер під лобовим склом і декілька йдуть табличок (полімерних наклейок) по машині. Найтяжче змінити номер на металі, тому саме з ним працюють експерти. Перевірити відповідність усього по фото практично неможливо, хіба що людям, які безпосередньо там в США можуть залучатися для цього українськими покупцями за додаткову плату, і це фактор ризику.
Що в результаті мають люди? Якщо номер пошкоджений – це встановлюється в рамках експертизи. Потім відповідні фірми з акредитацією наносять номер повторно та видають власнику всю документацію – питання лише в часі та незначних додаткових витратах. Якщо ж номер виявляється підробкою – це глухий кут. Тому щодо придбання авто на аукціонах варто гарно все продумувати і зважувати", - зазначили експерти.