За словами Куркчі, моніторинг у формі анонімного анкетування проводитимуть на контрольних пунктах в’їзду-виїзду на адмінкордоні з Кримом “найближчим часом”.
“Це дозволить нам більш ретельно проаналізувати ті проблеми, з якими звертаються і з якими стикаються жителі в окупованому Криму і визначити тенденції. Ми проводили попередні моніторинги і можемо сказати, що основна частина звертається за рішенням проблем документування, інша — за отриманням медичних послуг. Є певна категорія людей, яка пов’язана з навчанням. І дуже маленька частина перетинає адмінкордон, щоб поїхати далі — на відпочинок або в інших справах”, — розповів Куркчі.
За інформацією міністерства, подібний моніторинг уже проводили минулого року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поліція РФ в Криму відвезла хворого кримського татарина в невідомому напрямку
Після анексії Криму Росією на початку 2014 року між материковою Україною та півостровом проліг формально адміністративний, але фактично ‒ справжній кордон. У Херсонській області на адмінкордоні з Кримом працюють три контрольні пункти в’їзду/виїзду ‒ “Каланчак”, “Чонгар” і “Чаплинка”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Масові обшуки в Криму: у СІЗО порушують релігійні права затриманих кримчан
Росія окупувала та анексувала український півострів Крим у березні 2014 року. Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав закон про це. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це “відновленням історичної справедливості”.
Нагадаємо, міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm знайшла важливі факти участі військовослужбовців 758 ЦМТЗ ЧФ Російської Федерації в операції по захопленню Криму.