Цитата:
"Від початку кампанії щеплено 23 480 осіб, з них отримали 1 дозу – 23 480 осіб", - йдеться у повідомленні.
Деталі
Так, 4 362 особи щеплено проти COVID-19 за добу 9 березня 2021 року в Україні.
За добу найбільша кількість щеплених зафіксована у Донецькій області (660 щеплень), за весь період вакцинальної кампанії найбільша кількість щеплених у Донецькій області (3 134 щеплення), найменша – у Сумській області (430 щеплень).
Кількість щеплень, проведених у регіонах за останню добу:
- Вінницька область – 330 щеплень;
- Волинська область – 160 щеплень;
- Дніпропетровська область – 260 щеплень;
- Донецька область – 660 щеплень;
- Житомирська область – 50 щеплень;
- Закарпатська область – 90 щеплень;
- Запорізька область – 60 щеплень;
- Івано-Франківська область – 72 щеплення;
- Київська область – 320 щеплень;
- Кіровоградська область – 140 щеплень;
- Луганська область – 220 щеплень;
- Львівська область – 140 щеплень;
- місто Київ – 100 щеплень;
- Миколаївська область – 70 щеплень;
- Одеська область – 180 щеплень;
- Полтавська область – 230 щеплень;
- Рівненська область – 110 щеплень;
- Сумська область – 80 щеплень;
- Тернопільська область – 180 щеплень;
- Харківська область – 130 щеплень;
- Херсонська область – 150 щеплень;
- Хмельницька область – 110 щеплень;
- Чернівецька область – 40 щеплень;
- Чернігівська область – 90 щеплень.
- Черкаська область – 390 щеплень.
Доповнення
В Україні 24 лютого стартувала вакцинація від COVID-19, першим щеплення отримав лікар із Черкас — вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield).
Перша партія вакцин від коронавірусу прибула в Україну 23 лютого. Вакцина летіла з Індії, з зупинкою у Стамбулі. 21 лютого 2021 року міністр охорони здоров’я Максим Степанов проконтролював відвантаження першої партії в 500 тис. вакцин AstraZeneca (Covishield) з заводу-виробника в індійському місті Пуне.
Як повідомив голова МОЗ Максим Степанов, в Україну прибуло саме цих 500 тис. доз вакцини від коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield).
Додамо, 22 лютого в Україні зареєстрували вакцину Oxford/AstraZeneca (Covishield) проти COVID-19.
Ситуація з вакцинами від COVID-19 в Україні
Україна наприкінці грудня уклала контракт на поставку вакцини китайського виробника — Sinovac Biotech. Йдеться про 1,9 млн доз, з можливістю, як стверджують у МОЗ, відмовитися від угоди і повернути сплачені за неї державні гроші — а це трохи менше мільярда гривень — у разі непідтвердження її достатньої ефективності.
Угода України з Sinovac проводиться через компанію-посередника в Україні “Лекхім”, яку вибрав сам виробник. Раніше агентство Reuters з посиланням на лист імпортера повідомило, що “Лекхім” просив українську владу про дозвіл відкласти перші поставки вакцин до квітня, посилаючись на затримки з отриманням експортної ліцензії від уряду Китаю і пізніше ухвалення українським парламентом спеціального закону про реєстрацію вакцин.
Тим часом міністр охорони здоров’я Максим Степанов оголосив 5 лютого, що Україна отримала підтвердження на поставку 12 млн доз вакцин виробництва компанії AstraZeneca і Novavax. 22 лютого у МОЗ також вказали, що Степанов домовився про додаткові 5 млн доз вакцини Novavax.
Водночас Україна долучилася до глобальної ініціативи COVAX. Україна може отримати 16 мільйонів доз вакцини від COVID-19 за ініціативою COVAX. Очікується, що безплатно.
На сьогодні відомо, що в Україну повинні поставити 117 тис. доз вакцин компанії Pfizer в межах глобальної ініціативи COVAX. Окрім того очікується, що в межах глобальної ініціативи COVAX Україна отримає від 2,2 млн до 3,7 млн доз вакцин компанії AstraZeneca.
Наразі на реєстрацію в Україні подали вакцини проти COVID-19 від Pfizer/BioNTech, Oxford/AstraZeneca та Sinovac. Зареєстрували вже Pfizer/BioNTech та Oxford/AstraZeneca, а також рекомендували до реєстрації Sinovac.