За період з 22 січня в Євросоюзі виявлено майже 80 прикладів дезінформації про захворювання COVID-19, говориться в доповіді за 17 березня. Експерти EEAS пов’язують її з російськими фейковими акаунтами в соціальних мережах, які раніше поширювали повідомлення про ситуацію в Сирії і протести “жовтих жилетів” у Франції. Користувачі цих акаунтів публікують фейковий новини англійською, німецькою, іспанською, італійською та французькою мовами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У кіберполіції фіксують різке збільшення дезінформації про коронавірус
На думку експертів EEAS, мета кампанії — “посилити кризу в сфері охорони здоров’я в західних країнах”, зокрема “підірвати суспільну довіру до національних систем охорони здоров’я” і тим самим “перешкодити ефективній відповіді на спалах” захворювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Facebook, Google та Twitter заявили, що намагаються попередити поширення дезінформації про коронавірус
Нагадаємо, станом на вечір 17 березня в Україні зафіксовано вже 14 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2. З-поміж них — два летальних випадки.
Спалах та поширення коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає захворювання COVID-19, було вперше помічено у китайській провінції Хубей наприкінці 2019 року. З того часу зараження цим вірусом було зафіксовано у більш ніж 130 країнах світу, включаючи Україну. Починаючи з 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я визнала поширення хвороби — пандемією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ спростувала чутки про розпилення хімікатів над столицею