У Туреччині спустили на воду другий український корвет класу Ada "Гетьман Іван Виговський" (F-212). Про це повідомила перша леді України, передає УНН.
Деталі
Церемонія спуску на воду відбулася на корабельні RMK Marine у Стамбулі. На ній були присутні перша леді України Олена Зеленська, міністр оборони України Рустем Умєров, командувач Військово-морських сил Олексій Неїжпапа, власник компанії Baykar Халюк Байрактар та Герой України Мустафа Джемілєв.
Назву корвет отримав у березні 2024 року. Урочисте закладання "Гетьмана Івана Виговського" відбулося в серпні торік на суднобудівному підприємстві в Стамбулі.
![Image](/img/2024/08/01/1722541335-2347-large.webp)
"Гетьман Іван Виговський" уже другий корвет типу Adа, зібраний на суднобудівному заводі Туреччини на замовлення України (попередній, "Гетьман Іван Мазепа", саме проходить випробування в морі).
Сьогодні в корвета і всіх причетних особливий день, зіставний із днем народження людини, бо спускаємо його на воду. Як і два роки тому, коли спускали на воду "Гетьмана Івана Мазепу", маю за честь узяти участь у церемонії на запрошення керівництва ВМС України. Потужне судно буде запорукою безпеки всього регіону, спільного моря наших країн. Бо Україна обороняє не тільки себе, а й сам принцип мирного співіснування для всіх.
У ВМС ЗСУ показали, як український корвет "Гетьман Іван Мазепа" проходить випробування в морі5 липня 2024, 13:37 • 24720 переглядiв