Спецоперація екологів: на Житомирщині врятували лосів
Київ • УНН
КИЇВ. 6 червня. УНН. Співробітники Державної екологічної інспекції у селищі Іршанськ у Хорошівському районі Житомирської області провели операцію з порятунку двох лосів, які потрапили у природну пастку у родовищах каолінової глини. Про це повідомила прес-служба відомства у Facebook, передає УНН.
“Тварини були знесилені від боротьби з природною стихією, однак важкий тягар у вигляді бруду було змито. Це надало можливість тваринам вільно пересуватись в природному середовищі та повернутись у лоно природи”, — йдеться в повідомленні.
У селищі Іршанськ Хорошівського району на Житомирщині двоє лосів провалились у каолінову глину і не змогли самостійно вибратись з природної пастки. Співробітники Державної екологічної інспекції провели рятувальну операцію, щоб визволити тварин з природної пастки.
Зазначимо, лось європейський (Alces alces) занесено до Червоної книги України з категорією “вразливі”.
Лось — це найбільший представник сімейства оленевих. Висота лося в холці становить від 1,70 до 2,35 м, довжина тіла досягає 3 м, а маса, в залежності від статі, варіюється від 300 до 600 і більше кілограмів. Деякі джерела вказують максимальну вагу лося у 825 кг. Самці за розміром зазвичай більші за самок. Самки важать приблизно 200-490 кг.
Нагадаємо, торік в Україні незаконно вполювали зубра і вісім лосів.