"Євросоюз буде засуджувати будь-які порушення міжнародного права з боку Росії і постійно піднімати це питання, завжди підтримувати жертв незаконної анексії", - сказав дипломат.
Він зазначив, що Європейський Союз висловлює свою стурбованість нинішньою ситуацією в міжнародних організаціях: ОБСЄ, Раді Європи, і, звичайно, в ООН.
"Ми будемо підтримувати правові ініціативи України в Європейському суді, в міжнародному суді. Ми вітаємо зусилля України по використанню міжнародних правових інструментів і судів. Зростаюча російська мілітаризація Криму і Севастополя з боку РФ, Азовського моря і Чорноморського регіону турбує нас, як і дії 25 листопада минулого року. Інцидент в Керченській протоці розглядається нами як порушення міжнародного права", - заявив Алмейда.
Він нагадав, що сьогодні Європейський Союз додав в індивідуальний списку санкцій 8 осіб, відповідальних за затримання українських моряків і кораблів.
"Незаконна анексія з боку РФ значно погіршила становище людей - постійні обмеження свободи слова, прав на мирні зібрання. У першу чергу мішенню стають кримські татари. Відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї 73/263 від 2018 року надзвичайно важливо, щоб моніторингові механізми, а також неурядові організації мали незалежний і безперешкодний доступ до України - до Криму і Севастополя... Ми продовжуємо закликати до якнайшвидшого звільнення Сенцова, Балуха і багатьох інших, хто був затриманий на Кримському півострові і засуджений до різних термінів, що суперечить міжнародному праву. Ми в цьому сенсі працюємо з прокуратурою України для реєстрації всіх порушень прав людини", - підкреслив представник ЄС при ООН.
Нагадаємо, ЄС продовжив санкції проти росіян і російських організацій за дії, які підривають або становлять загрозу територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України, додавши до списку санкцій вісім російських чиновників після ескалації в районі Керченської протоки.
Як повідомляв УНН, з часів окупації Криму 12 кримських татар були засуджені до ув'язнення.