“Я вважаю, що зосередження останнім часом засобів інформації на моїй роботі як спецпредставника США щодо переговорів із Україною ризикує перетворитися на відвернення уваги від досягнень і постійного зростання інституту, тому я йду з посади виконавчого директора Інституту міжнародного лідерства імені Маккейна”, — мовиться в його заяві.
Інститут міжнародного лідерства, названий іменем уже покійного сенатора-демократа від штату Аризона Джона Маккейна, — це вашингтонський неурядовий дослідницький центр, що працює як частина Університету штату Аризона.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, хто замінить Маккейна у сенаті США
Наприкінці вересня Курт Волкер також подав у відставку з посади спецпредставника Держдепартаменту США у справах України — після того, як його ім’я було згадане у скарзі інформатора про ймовірний тиск президента США Дональда Трампа на нову українську владу з метою заохотити розслідування щодо його потенційного опонента на прийдешніх президентських виборах Джо Байдена.
А вже наступними днями особистий адвокат Трампа Руді Джуліані оприлюднив листування з Волкером, у якому йшлося про те, що Волкер обговорював із Джуліані українську тему і допомагав зв’язатися з помічником президента України Володимира Зеленського Андрієм Єрмаком.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗМІ назвали ймовірного наступника Волкера
На початку жовтня Волкер сам дав свідчення в Конгресі США з цього приводу. Тоді ж у Конгресі офіційно оприлюднили листування Волкера, яке, серед іншого, свідчить, що він обіцяв помічникові Зеленського Єрмакові, що український президент отримає запрошення до Вашингтону в обмін на розслідування. “Отримав відповідь із Білого дому: якщо президент З. переконає Трампа, що проведе розслідування і „дізнається, що насправді відбувалося в 2016 році“, ми призначимо дату візиту до Вашингтону”, — написав Волкер 25 липня. Того ж дня відбулася телефонна розмова між Трампом і Зеленським, яка викликала підозри, що Трамп тиснув на Зеленського.