Офіційно документ поки що не оприлюднений, як очікують, це станеться цього тижня. Після оприлюднення документа дискримінація на основі зачіски або кольору волосся буде прирівняна до расової і каратиметься відповідно.
“Кожна людина має право мати волосся натурального кольору або фарбувати його, а також носити кучері, косички, хвилі, коси, „вузли банту“, афрокоси та/або має право тримати волосся в нестриженому стані”, — сказано в документі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шестимісячна дівчинка підкорила інтернет аномально довгим волоссям
Нові правила, зокрема, означатимуть, що компанії не матимуть права вимагати від співробітників не фарбувати волосся в різні кольори, не носити ірокези або не виголювати на голові візерунки, а також забороняють звільняти, якщо співробітник все-таки зробить таку зачіску.
У разі ж, якщо компанія вирішить звільнити співробітника за його зачіску, їй загрожує штраф в розмірі до 250 тисяч доларів. Єдиний спосіб для компанії уникнути штрафу — довести, що зачіска працівника все-таки порушує правила техніки безпеки або є негігієнічною.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У мережі з’явились нові невдалі фото Трампа і його зачіски
Автори документу кажуть, що в основному дискримінації через зачіску зазнають афроамериканці і представники меншин. Зокрема, на дискримінацію через зачіски поскаржилися працівники медичної клініки і ресторану. А в Алабамі в 2010 році жінка-афроамериканка була звільнена зі страхової компанії після того, як відмовилася розплести дреди.
New York Times наводить кілька скарг жінок, від яких менеджери вимагають “привести волосся в порядок”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США створили інтерактивне волосся
У США це перший подібний закон “про зачіски”, але в країні діють закони, що забороняють дискримінацію через расу, стать, гендер, вік і з деяких інших причин.
Як повідомляв УНН, у Каліфорнії висунули звинувачення вчительці вищої школи за те, що вона силоміць відрізала волосся учню на уроці, співаючи при цьому гімн США.