Так, розглядаючи правки до першої редакції проекту ЗУ №2300 депутати повернули до нього норму про “український спирт”.
Вона й сьогодні наявна у чинному законодавстві: “Виробництво алкогольних напоїв для реалізації на території України здійснюється з використанням спирту етилового ректифікованого, коньячного і плодового та зернового дистиляту, спирту етилового ректифікованого виноградного, спирту етилового ректифікованого плодового та виноградного дистиляту спиртового, що мають статус українських товарів відповідно до Митного кодексу України”.
У першій проголосованій редакції проекту ЗУ 2300 - норму виключили. А ось зараз повернули, додавши часові обмеження.
Так, виробництво алкогольної продукції треба буде здійснювати виключно зі спирту, “що має статус українських товарів, відповідно до Митного кодексу України” до 1 січня 2024 року.
Нагадаємо, раніше виключення норми про “український спирт” розкритикували експерти, заявивши, що це ще більше тінізує ринок і спровокую масову фальсифікацію алкогольної продукції.
Як писав УНН, у жовтні Президент Володимир Зеленський зареєстрував у ВР законопроект про демонополізацію спиртової галузі (№2300). Ініціатива лобіює інтереси горілчаних компаній та “вбиває” ДП “Укрспирт”, заявили фахівці.
Попри відсутність економічних розрахунків, зауваження Головного науково-експертного управління ВР та двох висновків Комітетів, зокрема бюджетного, Комітет ВР з питань розвитку економіки (головний) виніс законопроект в зал для голосування, де його прийняли у першому читанні.
Серед головних пропозицій змін до законопроекту (на яких наполягають, зокрема, і профспілки) — проводити демонополізацію спиртової галузі після приватизації ДП “Укрспирт”, аби не перетворити державні заводи на металобрухт і не лишити на вулиці співробітників державної компанії. Також включити запобіжники, які не дозволять знищити спиртову галузь в Україні, замістивши її іноземним товаром російського, білоруського чи молдовського походження.