“Туреччина реалізувала найбільшу за всю свою історію знахідку природного газу в Чорному морі”, — заявив Ердоган.
За його словами, Анкара прагне стати нетто-експортером енергоресурсів.
“Цей заповідник насправді є частиною набагато більшого джерела. З Божою поміччю прийде набагато більше. Як країна, яка протягом багатьох років залежала від газу ззовні, ми дивимося в майбутнє з більшою безпекою зараз. Ми не зупинимося, поки не станемо нетто-експортером енергії”, — сказав очільник Туреччини.
Зазначається, що якби газ можна було добувати на комерційній основі, це відкриття могло б допомогти Анкарі скоротити нинішню залежність від імпорту енергоресурсів з таких країн, як Росія, Іран і Азербайджан.
Бурове судно “Фатіх” розпочало роботу в кінці минулого місяця в зоні “Тунець-1”, приблизно в 100 морських милях на північ від турецького узбережжя в західній частині Чорного моря. Всі випробування і інженерні роботи були завершені, повідомив Ердоган.
Туреччина веде розвідку вуглеводнів в Чорному морі і в Середземному морі, де її геологорозвідувальні роботи в спірних водах викликали протести з боку Греції і Кіпру. Проте Ердоган заявив, що Туреччина прискорить операції в Середземному морі.
Як повідомляв УНН, Туреччина почала буріння у нових районах поблизу південно-західного узбережжя Кіпру. У Греції заявили, що будуть захищати свої суверенні права всіма доступними засобами, включаючи військові, якщо Туреччина направить дослідницьке судно Oruc Reis у грецьку виняткову економічну зону.