sogodni-svit-vidznachaye-mizhnarodniy-den-borotbi-z-koruptsiyeyu

Сьогодні світ відзначає Міжнародний день боротьби з корупцією

 • 16329 переглядiв

Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією A/58/4 Генеральної Асамблеї ООН 31 жовтня 2003 року.
Цього дня в 2003 році у мексиканському місті Мерида на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції і вже 14 грудня 2005 року Конвенція набула чинності, як міжнародний правовий документ, обов'язковий до виконання її сторонами. Україна ратифікувала цю угоду 18 жовтня 2006 року.

Декларація зобов'язує країни-підписанти, встановлювати відповідальність за корупцію за законом. Правопорушеннями вважаються хабарі, присвоєння бюджетних засобів і відмивання корупційних доходів. Важливим положенням документу є принцип повернення коштів до тієї країни, з якої їх було виведено в наслідок корупційних діянь.

Нагадаємо, Міжнародна аудиторська компанія Ernst & Young у 2012 році поставила Україну в трійку найбільш корумпованих країн світу разом з Колумбією та Бразилією. У 2017 році в Індексі сприйняття корупції міжнародної організації Трансперенсі Інтернешнл Україна зайняла 130-те місце зі 180 країн, що досліджувалися (поряд з Іраном і М'янмою).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рахункова палата виявила ознаки криміналу у роботі системи ProZorro

Самі українці називають корупцію однією з головних проблем в країні. Корупція йде третьою після проблеми високої вартості життя і низьких зарплат, а також війни в Донбасі. Абсолютна більшість українців занепокоєні рівнем корупції в країні: 75,7% вважають проблему дуже серйозною, ще 18,0% - скоріше серйозною (разом 93,7%). Про це свідчать дані моніторингового дослідження КМІС "Стан корупції в Україні", проведеного у липні-серпні 2018 року.

Останніми роками в Україні створюються спеціальні антикорупційні органи, наприклад Національне антикорупційне бюро. У Державному бюджеті на 2019 рік на Національне антикорупційне бюро України закладено 857 млн грн. Стільки ж бюро мало і у 2018 році. На Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру виділять 116 млн грн, що приблизно на 10 млн менше ніж у 2018 році. У той же час на Національне агентство з питань запобігання корупції видатки зростуть на 10% - 683 млн грн до 758 млн грн. На Вищий антикорупційний суд, що ще не розпочав свою роботу, передбачено 287 млн грн.

Українські Національні Новини

Кримінал та НП

    Популярні

    Новини по темі

    Клуб Коноплянки зазнав поразки у "Рурському дербі"

     • 13396 переглядiв

    В Києві почали прикрашати Новорічну ялинку

     • 13944 переглядiв

    У Вірменії розпочались вибори у парламент

     • 11382 переглядiв

    У США скасували запуск ракети з секретним супутником

     • 11224 переглядiв