rosiyski-ta-biloruski-oligarkhi-nablizheni-do-kremlya-pragnut-za-rakhunok-kontaktiv-iz-rezhimom-zbilshiti-vlasni-statki-politolog

Російські та білоруські олігархи, наближені до кремля, прагнуть за рахунок контактів із режимом збільшити власні статки - політолог

 • 295930 переглядiв

Цитата

“Тут дискусія відбувається у площині того, чи хочуть російські олігархи повною мірою підтримувати політичний режим путіна і допомагати йому у фінансовому плані, чи роблять це просто задля збереження свого бізнесу і в майбутньому можливостей реалізації і накопичення статків. (...)

Передусім олігархи чи то російські, чи то білоруські, вони прагнуть за рахунок теплих контактів із політичним режимом зберегти та збільшити свої статки, а коли цей контакт із керівництвом рф стає токсичним – у них стає на меті збереження свого майна будь-яким чином, аж до того, що окремі російські олігархи сьогодні хочуть отримати українське громадянство”, - вважає Дзівідзінський.

Деталі

Одними з бізнесменів рф, яким могла бути вигідна війна в Україні, є Михайло Фрідман (“Альфа-Банк Україна”, міжнародний інвестиційний бізнес “LetterOne”), Андрій Мельниченко (мінерально-хімічна компанія “ЄвроХім”), Олег Дерипаска (власник холдингу “Базовий Елемент”, колишній власник ХТЗ) та Дмитро Мазепін ("Об'єднана хімічна компанія "Уралхім"). Останній, до речі, чи то за збігом обставин, чи заплановано - у лютому, перед війною, розпочав викуп акцій “Тольяттіазот” - одного із найбільших у світі виробників аміаку, який транспортується на експорт лише через Одесу.

Окрім того, виявилося, що саме Мазепін свого часу допомагав путіну приборкати лукашенка та планував напад на Україну через білорусь ще у 2020-2021 роках. Тоді під час протестів в білорусі Мазепін, який обурився на лукашенка через його відмову допомогти у злитті білоруської та російської компанії (“Білоруськалія” з “Уралкалієм”), вирішив допомогти путіну в “окупуванні білорусі” і планував створити нібито “опозиційний” комітет, паралельно, як заявляв Роман Протасевич, фінансуючи Nexta.

На думку політолога Дзівідзінського, росія дійсно давно планувала напасти на Україну.

“На моє особисте суб’єктивне бачення, після приходу у 2000 році до влади путіна – ідея така (нападу росії на Україну - ред.) у нього була, але працювати над нею він почав у 2004 році, після Помаранчевої революції, коли спрацював принцип, записаний Кучмою “Україна - не росія” (...)

З того моменту стало зрозуміло, що з українцями треба працювати жорсткіше, і рф, зокрема путін, почали працювати. Результатом цього став великий 18-річний шлях до моменту остаточного вторгнення. Спочатку в 2014 році - через події на Донбасі - і в 2022-у – війна. Тому, однозначно, робота проводилася дуже давно”, - зауважив він.

Дзівідзінський підкреслив, що білорусь для путіна - це зручний і вдалий шлях до глобальних цілей, у тому числі - війні в Україні.

“Переконаний, що є повний контроль над керівництвом білорусі з боку рф, при чому різними засобами, починаючи від компроматів і закінчуючи погрозами у правильній формі”, - наголосив він.

Нагадаємо

Про те, що війна росії проти України була спланована заздалегідь, а в плануванні агресії міг бути залучений не лише путін та військові, а й бізнес-спільнота росії, раніше заявляв радник Президента України з економічних питань Олег Устенко.

На його думку, росія планувала й досі планує мати якомога більший вплив на українську економіку. Серед тих, хто може бути зацікавленим в цьому, є Дмитро Мазепін, який за декілька днів до початку війни в Україні спілкувався з президентом рф путіним та обіцяв “здати” Одесу (на території якої розташований Одеський припортовий завод, через який відбувається експорт російського аміаку підприємства “Тольяттіазот”, що належить Мазепіну, до заводів американської нафтової компанії), в обмін на контроль над цим підприємством.

Від поставок аміаку через Україну на Захід росія щорічно отримувала до 12 мільярдів доларів.

Українські Національні Новини

Політика

    Популярні

    Новини по темі

    Одеського втікача Руслана Тарпана внесли до бази "Миротворець"

     • 305932 переглядiв

    Окупанти вдарили по Донеччині надзвуковими ракетами

     • 149876 переглядiв

    Фінляндія не вступить до НАТО без Швеції

     • 113845 переглядiв