"Якщо розглядати ситуацію навколо ПриватБанку, то ми повинні її розглядати в певному історичному контексті і дивитися на всі процеси, які були навколо націоналізації.
На сьогоденному етапі, складається таке враження, що Україна виграє, і ці рішення судові, які в нас є, вони на користь держави (рішення ВСУ, - ред). І це зокрема, підкреслили і наші європейські партнери", - каже експерт і додає, що є й проблеми.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ЄС констатували слабкий прогрес кримінального розслідування за фактом шахрайства в ПриватБанку
Зокрема, Таран нагадав, що у КСУ зараз вивчають закон про вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності, ухвалений ВРУ у травні.
"...існує ризик, якщо цей закон буде оскаржений і скасований.
Тому про це говорять експерти, адже це рішення "висить", над кожним українцем, над державою і може призвести до непередбачуваних наслідків", - сказав Таран.
Як відомо, 15 липня поточного року Велика палата ВС частково задовольнила касацію НБУ, Кабміну і ПриватБанку, скасувавши постанову Окружного адмінсуду Києва і постанову Київського апеляційного суду від 2017 року про скасування постанови Нацбанку про визнання Суркісів пов'язаними із ПриватБанком особами та визнання недійсною процедури bail-in.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Верховний Суд так і не застосував "антиколомойський закон" до справи Суркісів
Нагадаємо, 2 вересня Печерський райсуд Києва прийняв рішення про виплату з державного ПриватБанку близько 350 млн доларів родині Суркісів за позовом про обслуговування депозитів, конвертованих у капітал банку при націоналізації. Рішення ухвалив суддя Сергій Вовк без розгляду спору по суті.
8 вересня ВСУ зупинив його виконання.
Кошти у розмірі 350 млн доларів на користь Суркісів з України намагаються стягнути шість офшорних компаній: Sofinam Investments, Lumil Investments, Berlini Commercial, Camerin Investments, Sunnex Investments і Tamplemon Investments.
Останні фігурують у розслідуванні американських аудиторів Kroll, яке описує схему виведення з ПриватБанку 150 млн.