На сьогодні рф скоїла понад 4700 екологічних злочинів на території України на суму понад 60 млрд доларів США. Про це заявив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець в інтерв'ю литовському суспільному мовнику LRT, передає УНН.
"Вони (росіяни – ред.) використовують нашу Кінбурнську косу як військову базу. Я вірю, що одного разу ми зберемо всі дані та надішлемо росіянам рахунок, щоб вони заплатили за всі ці злочини проти природи", - сказав Стрілець.
Стрілець заявив, що, за наявними на даний момент даними, російська армія скоїла щонайменше 4,6 тис. екологічних злочинів, деякі з яких вже оцінюються в 60,5 млрд. євро. Однак він не сумнівався, що ця сума збільшиться після закінчення війни, коли всю інформацію буде зібрано.
"Збитки природі набагато більші, ніж інфраструктурі…Звичайно, тут йдеться про цифри. Однак є речі, які неможливо виміряти. Наприклад, скільки коштує знищений ліс? Справа не просто у ціні деревини за кубометр на ринку, це природа, і неможливо назвати її ціну лише у доларах чи євро", - зазначив міністр.
На запитання, які основні наслідки війни для довкілля, Стрілець відповів: "Можна сказати, що війна – це найбільша екологічна катастрофа в історії України. Наслідки цієї катастрофи поки що оцінити складно, вони завдають шкоди не лише Україні, а й усьому регіону, а може, навіть усьому світу.
Я завжди говорю, що навколишнє середовище не має меж. Разом із колегами-екологами ми збираємо дані, підраховуємо збитки не лише Україні, а й усьому світу. Сьогодні ми встановили понад 4,6 тисячі. злочини. Більш ніж через рік після початку війни збитки природі оцінили у 60,5 мільярда доларів".
За його словами, забруднення повітря становить майже половину всього військового збитку.
"Додаткові викиди парникових газів прискорюють кліматичну кризу. І одна із найбільших проблем для нас – це розмінування. Україна сьогодні є найзамінованішою країною у світі. Я думаю, що 25% території України може бути замінована. Ми розуміємо, що із цією проблемою нам доведеться боротися навіть не через роки, а через десятиліття", - розповів Стрілець.
Ще однією проблемою, за його словами є забруднення води.
"Ми розуміємо, що зараз у наших річках та озерах дуже багато забруднюючих, шкідливих речовин. Цьому сприяють не тільки військові дії, а й переміщення людей. У нас багато біженців, які переїхали зі Східної України до Західної. В результаті деякі водоочисні споруди знаходяться під величезним тиском, що впливає на водоймища в природі", - сказав Стрілець.