Крім того, “Репортери без кордонів” закликали владу США зняти звинувачення в шпигунстві з Ассанжа. Його екстрадиція до Сполучених Штатів створить небезпечний прецедент, вважають правозахисники.
В кінці листопада понад 60 лікарів заявили, що життя засновника WikiLeaks перебуває в небезпеці і що він потребує термінової медичної і психологічної допомоги. На думку медиків з восьми країн, викривача необхідно перевести в університетську клініку, оскільки є “реальні побоювання”, що у в’язниці Ассанж “може померти”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Батько Ассанжа побоюється, що засновник WikiLeaks може померти у в’язниці
У 2012 році Джуліан Ассанж сховався в посольстві Еквадору в Лондоні, побоюючись арешту за європейським ордером, виданим Швецією на підставі порушеної справи про зґвалтування. Зокрема, засновник WikiLeaks вважав, що Швеція може екстрадувати його в США, де викривача хочуть судити за публікацію сотень тисяч секретних військових документів про операції США в Іраку і Афганістані. Пізніше шведські органи юстиції припинили попереднє розслідування відносно творця WikiLeaks.
Поліція Великобританії в квітні 2019 року заарештувала Джуліана Ассанжа в посольстві Еквадору. Поліцейські пред’явили ордер, виданий в червні 2012 року за неявку викривача на судове засідання за повісткою. Південноамериканська держава, в диппредставництві якого ховався засновник WikiLeaks, позбавила його притулку, посилаючись на порушення міжнародних конвенцій. Суд в Лондоні в травні засудив його до 50 тижнів позбавлення волі.