pributok-bankivskoyi-sistemi-ukrayini-za-2018-rik-syagnuv-istorichnogo-maksimumu

Прибуток банківської системи України за 2018 рік сягнув історичного максимуму

 • 10606 переглядiв

Суттєве зростання прибутковості банківської системи у минулому році стало можливим за рахунок зменшення відрахувань у резерви при стабільному зростанні процентного та комісійного доходів. Зокрема, обсяг відрахувань банками у резерви скоротився більш як удвічі – з 49,2 млрд грн у 2017 році до 23,7 млрд грн у 2018 році. Водночас чистий процентний та комісійний доходи банківської системи збільшились загалом на 38%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ: зростання економіки у 2019 році дещо уповільниться

Основним джерелом процентних доходів продовжують бути доходи банків від кредитування юридичних осіб (46% від загального обсягу), вкладень в цінні папери (27%) та кредитування фізичних осіб (26%). Водночас посилення ролі комісійних доходів відбулось в умовах розвитку розрахунково-касових та інших супутніх кредитуванню платежів – до 25% у структурі усіх доходів.

"Після збиткових для банківської системи 2014-2017 років, фінансовий результат банків за 2018 рік в 21,7 млрд грн є найбільшим на історичному горизонті. Він став можливим за рахунок активізації банками кредитування, насамперед роздрібного гривневого на понад 30% у річному обчисленні. Також збільшенню прибутку банківського сектору сприяло зниження банками відсоткових ставок за вкладами громадян упродовж більшої частини року і значне зменшення обсягів формування резервів, що демонструє пророблену банками роботу з адекватного оцінювання активів та відповідного формування резервів у попередні роки. Ми очікуємо, що 2019 рік також стане успішним для банків в частині прибутковості, оскільки обсяги кредитування продовжать зростати", – зазначила перший заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НБУ: зростання ВВП прискориться до 3,7% у 2021 році

Водночас у минулому році значно зменшилася кількість та частка збиткових банків. Так, з 77 платоспроможних на 1 січня 2019 року банків 64 банки були прибутковими та отримали чистий прибуток 34,4 млрд грн, що перекрило збитки 13 банків на 12,7 млрд грн. Нагадаємо, що за підсумком 2017 року збитковими були 19 з 82 діючих на той момент банків.

Прибуток у 2018 році був сформований, головним чином, групою банків з іноземним капіталом (15,0 млрд грн прибутку за рік) та ПриватБанком (11,7 млрд грн) за збитковості банків з державним російським капіталом (11 млрд грн збитку).

Нагадаємо, вперше за п’ять кварталів банки відзначають зниження ризику ліквідності.  Вони очікують, що у І кварталі 2019 року кредитний, валютний та операційний ризики виростуть, а ризик ліквідності (наявний або потенційний ризик для надходжень та капіталу, який виникає через неспроможність банку виконати свої зобов’язання в належні строки) очікувано знизиться, процентний – не зміниться.

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Новини по темі

    Пошуки зниклих людей на Дніпрі перевели у пасивний стан

     • 16050 переглядiв

    Семирічний хлопчик помер, граючись у сіні

     • 16517 переглядiв

    Уряд затвердив фінплан ДП "Антонов" з 6 млрд грн доходів

     • 10721 переглядiв

    Суд арештував квартиру у справі "Укркосмосу"

     • 8834 переглядiв

    В Україні заборонили популярний препарат від кашлю

     • 34225 переглядiв