Що відомо
Закон передбачає, що іноземці після подачі заяви про притулок повинні бути перенаправлені в центр прийому біженців, що знаходиться за межами ЄС. Винятки можливі лише в невеликому числі випадків, наприклад при наявності важких захворювань.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нова іміграційна політика Канади викликала “бум” серед жителів Гонконгу
Перебування в подібному закладі передбачено на період розгляду заявки. Переговори про розміщення таких центрів Данія зараз веде з третіми країнами. Якщо ті погодяться, можна буде говорити про конкретне застосування закону на практиці. Фінансувати центри буде Копенгаген, координувати їх роботу доведеться державам, де вони будуть перебувати. Якщо в притулок буде відмовлено, мігранта або біженця зобов’яжуть негайно покинути третю країну.
Деталі
За даними агентства AFP, на даному етапі переговори ведуться з кількома країнами (від п’яти до десяти), в тому числі з Ефіопією, Єгиптом і Руандою. Поки жодна з них не дала добро на ініціативу.
Данський міністр з питань інтеграції та імміграції Маттіас Тесфайе в квітні літав в Руанду. Сторони підписали угоду про співпрацю в питаннях міграції та надання притулку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Більше 20 мігрантів потонули біля Тунісу
На думку ряду експертів ЄС, даний крок Данії — ще один приклад відходу Копенгагена від зусиль Брюсселя вибудувати одноманітну, цілісну систему надання притулку в країнах європейської спільноти. Рішення критикують і в Управлінні Верховного комісара ООН у справах біженців.
Копенгаген посилив міграційне законодавство
У травні 2016 датський парламент посилив міграційне законодавство. Відповідно до реформи, у біженців, які прибули в країну, повинні забирати готівку і коштовності, вартість яких перевищує 10 тисяч крон (1340 євро). На ці кошти фінансують перебування мігрантів в Данії.
Після виборів до парламенту в червні 2019 року в країні при владі — кабінет соціал-демократів.