За словами Лаврова, підписи під документом поставили керівник лівійського уряду національної єдності Фаїх Сарадж і голова Вищої держради уряду національної єдності Лівії Халед аль-Мішра.
Натомість друга сторона — командувач Лівійської національної армії (ЛНА) Халіфа Хафтар, а також голова лівійського парламенту, що засідає в місті Тобрук, Акила Салех, не стали підписувати угоду. Хафтар попрохав дати йому час на вивчення документа до ранку 14 січня, пояснив Лавров.
Додається, що зустріч у Москві відбувалася за посередництва глав МЗС та оборони Росії й Туреччини.
Під час переговорів у Москві Сарадж і Хафтар не сиділи за одним столом. Сам текст угоди, копію якого має в своєму розпорядженні інформагенція AFP, передбачає “необмежене в часі припинення бойових дій” у Лівії. Крім того, сторони збройного протистояння повинні уможливити безпечний розподіл гуманітарної допомоги.
Раніше цього дня речник німецького уряду Штеффен Зайберт повідомив про плани провести найближчим часом у Берліні конференцію щодо Лівії, ймовірно, 19 січня. Але він відмовився офіційно підтвердити цю дату як остаточну для проведення такого заходу.
Водночас Зайберт визнав, що уряд ФРН вітає режим припинення вогню у Лівії. Крім того, речник німецького уряду назвав “добрим рішенням” запропоноване президентами РФ та Туреччини перемир’я.
Нагадаємо, перемир’я в Лівії набуло чинності в ніч на 12 січня. Попри порушення на початку згодом сторони повідомили, що готові дотримуватися режиму припинення вогню.