Розробники та користувачі технологій ШІ “повинні поважати основні юридичні принципи, права людини і демократичні цінності”, сказано в документі. Для підвищення довіри до технологій ШІ і повної реалізації їх потенціалу необхідно, щоб в центрі використання штучного інтелекту стояла людина, говориться далі.
Інший принцип говорить, що системи ШІ повинні бути “стійкі, захищені і надійні” протягом усього періоду їх використання і не повинні нести з собою “ніяких неприйнятних ризиків”.
Зокрема, ОЕСР теж погодила принципи роботи з ШІ.
22 травня принципи поводження з ШІ зафіксувала також Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), що об’єднує 36 економічно розвинених країн світу, спільно з ще 6 державами — Аргентиною, Бразилією, Коста-Рікою, Колумбією, Перу і Румунією. В ОЕСР вказали, зокрема, на необхідність прозоро вести розробки в сфері ІІ і постачати такі системи відповідним маркуванням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Штучний інтелект навчився створювати портрети неіснуючих людей в повний зріст
Нагадаємо, американська транснаціональна корпорація Google оголосила про початок роботи міжнародної консультативної ради, яка буде розглядати етичні питання навколо штучного інтелекту та інших інноваційних технологій.