У Києві до акції приєднались, зокрема, правозахисна організація Amnesty International Україна.
“Зараз ми стаємо свідками руйнівного впливу, який кліматична криза має на права людини. Саме тому Amnesty International— як правозахисна організація — приєднується до Маршу за клімат в Україні (20.09) та до глобального руху на захист довкілля”, — розповіли вони.
У Києві акція розпочнеться 20 вересня, о 12:00, розпочинаючи свою ходу з Михайлівської площі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екоактивісти розлили 300 літрів бутафорської крові в центрі Парижа
У свою чергу, в Німеччині заплановано понад 400 акцій і демонстрацій, які, за задумом організаторів, охоплять десятки міст. Раніше екоактивісти закликали відмовитися від виробництва в ФРН електроенергії за допомогою вугілля до 2030 року, скоротити викиди парникових газів до нуля до 2035 року, а також повністю перейти на отримання енергії з поновлюваних джерел до цього терміну. Крім того, в Німеччині слід ще до кінця поточного року ввести екологічний податок на викиди парникових газів, вважають активісти.
Учасники майбутньої страйку особливо наголошують на необхідності виконувати Паризька хартія по клімату, укладену в 2015 році. Воно має на меті обмежити глобальне потепління до кінця століття двома градусами за Цельсієм.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Альтернативну Нобелівську премію отримали правозахисники й екоактивісти
Акції проти зміни клімату під девізом “П’ятниці заради майбутнього” почалися в серпні 2018 року. Всього за кілька місяців кліматичні протести переросли в глобальний молодіжний рух. Ініціатором яких стала шведська школярка і екоактівістка Грета Тунберг в середині серпня прибула в США, щоб взяти участь у вересневому саміті ООН з питань клімату та в грудневій Всесвітньої конференції із захисту клімату в чилійському Сантьяго.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шведську школярку планують номінувати на Нобелівську премію миру