Цитата:
“Щодо одеської влади, то там одне з найбільших по всій Україні зрощення бізнесу і місцевих політиків. Там зосереджена велика кількість інтересів, і всі ці інтереси ведуть до того, що ОП хотілося б мати там більш слухняного, більш залежного мера, ніж Труханов”, — вважає Олександр Кочетков.
Деталі
На думку політолога, одним із підтверджень цієї думки є активізація правоохоронців у справі “Глибоководний випуск”, до якої напряму причетний Руслан Тарпан. Його називали соратником Труханова, чим, власне, й пояснюється значна кількість одеських держпідрядів, освоєних афілійованими з Тарпаном компаніями. Не виключення і проект “Глибоководний випуск”, на який було скеровано близько 600 млн грн. З плином років “випуск” й досі не запрацював, а Тарпан став одним з головних підозрюваних у провадженні за фактом присвоєння на проекті 320 млн грн.
Олександр Кочетков вважає, що активізація слідства у справі Тарпана - це своєрідний знак зі сторони Офісу Президента, адресований одеському меру.
“НАБУ (розслідування провадження "Глибоководного випуску“ — ред.) виконує тут місію на користь влади. Офісу Президента дуже хотілося б зняти Труханова, але вони цього зробити поки що не можуть. (...) І ця справа — один із так званих сигналів від ОП до Труханова”, — переконаний експерт.
Контекст
Національне антикорупційне бюро здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно одеського бізнесмена-втікача Руслана Тарпана. Його підозрюють у вчиненні одразу цілої низки кримінальних правопорушень.
З 2007 року Тарпан перебуває у розшуку МВС, а тому переховується за кордоном.
Правоохоронці Монако, свою чергою, підозрюють Тарпана та його ексдружину Оксану Шишовську в легалізації доходів, здобутих злочинним шляхом. Іноземні правоохоронні органи припускають, що легалізовувати подружжя могло кошти саме з проекту “Глибоководний випуск”. У межах слідства, уповноважені органи Монако звернулися до України з міжнародно-правовим дорученням.