ekonomist-poradiv-do-oseni-zatyagnuti-paski-tugishe

Економіст порадив до осені затягнути паски тугіше

 • 28137 переглядiв

КИЇВ. 15 травня. УНН. Через спад ділової активності, зменшення ВВП і скорочення робочих місць - до осені краще утриматися від витрат, які можна відкласти, і затягнути паски тугіше. Таку думку висловив економічний експерт Віктор Медведь, передає кореспондент УНН.

"Зараз однозначно необхідно економити гроші. Тому що, по-перше, спад ділової активності. Це літо, завжди зменшується активність в економіці і, відповідно, - погіршується і платіжний баланс, в тому числі і валютні коливання йдуть. Власне кажучи - до кінця літа, до початку збирання врожаю. Ось урожай піде - економіка трошки запрацює. Тобто, піде виручка і так далі. Можливі, в тому числі, і валютні коливання", - сказав Віктор Медведь.

Він додав, що кошти краще зберігати у валюті, якщо це середньострокові перспективи, а в короткостроковій перспективі - в гривні.

"Відносно придбань, то безумовно, максимально потрібно знизити кількість покупок, в зв'язку з тим, що прогнози щодо зменшення ВВП - воно безумовно буде впливати на інфляційні процеси в Україні і на скорочення робочих місць. Відповідно, люди можуть потрапити під скорочення, або ж їх партнери можуть потрапити під скорочення, або ж їх клієнти можуть потрапити під скорочення. Тобто, прямо або побічно це може вплинути на рівень поточних доходів. Відповідно, я рекомендую не робити витрат, які можна відкласти, в тому числі капітальні витрати. Перенести ці витрати, як мінімум на осінній період", - зазначив Віктор Медведь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За час карантину в Україні зареєстрували 166 тис. безробітних

Він додав, що якщо ситуація стабілізується - то витрати можна буде зробити восени.

"Якщо є потреба в придбанні якихось речей, то краще купити більш недорогі речі ... Безумовно, зниження витрат споживачів веде до зменшення виробництва, з одного боку. Якщо ми говоримо про інший показник, знову ж - на що витрачати. В даному випадку я говорю не про витрати на продукти харчування, одяг і так далі. Ці витрати - вони є, фактично, стабільними. Люди витрачають на них незалежно від кризи. Всередині України виробляються і продукти харчування, частина одягу, взуття", - розповів Віктор Медведь.

Він зазначив, що економити потрібно на більш дорогих товарах - побутовій техніці, автомобілях, будматеріалах, та інше, велика частина яких виробляється за кордоном.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінекономіки оцінило скорочення ВВП в I кварталі цього року на рівні 1,2%

"Ці всі товари імпортні, відповідно зниження споживання імпортних товарів призводить до того, що платіжний баланс держави поліпшується і, відповідно, економіка держави поліпшується. Виходить, як на макрорівні, так і на мікрорівні. Якби мова йшла про скорочення споживання саме тих товарів, які в Україні виробляються - то це б призвело до зменшення робочих місць, зменшення податків і так далі. Але на даний момент мова йде про зменшення споживання товарів, які фактично є імпортними. Тому, погіршення в цьому плані не буде, тільки поліпшення", - додав Віктор Медведь.

Нагадаємо, карантин в Україні запровадили 12 березня, щоб стримати поширення COVID-19.

Також нагадаємо, народний депутат від "Слуги народу" Дмитро Дубінський спрогнозував дефолт восени, через який доведеться розраховуватися землею, як заставним майном.

Українські Національні Новини

Економіка

    Популярні

    Повітряні Сили збили 28 із 29 ударних російських дронів

     • 101187 переглядiв

    Уночі над Дніпропетровщиною ППО знищила два "шахеди"

     • 70302 переглядiв

    Нічна атака на Харків: стали відомі наслідки

     • 27452 переглядiв

    Помічник Трампа зізнався, що вкрав у нього $60 тисяч

     • 51409 переглядiв

    Новини по темі

    Економіст порадив до осені затягнути паски тугіше

     • 28137 переглядiв

    Рада ЄС продовжила режим кіберсанкцій до 2021 року

     • 11666 переглядiв

    В Україні за два місяці засуджено понад 100 корупціонерів

     • 9962 переглядiв